Planujesz powrót do pracy, a nie masz z kim zostawić dziecka? Zacznij poszukiwania niani. Pomocny może się tutaj okazać internet. Wielu rodziców zadaje sobie jednak pytanie, czy poszukiwanie opiekunki do dziecka w sieci jest bezpieczne? Nie ma się jednak czego obawiać. To szybki, wygodny i bezpieczny sposób znalezienia niani. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie i jak szukać.

Chcesz wrócić do pracy po urodzeniu dziecka, a nie masz z kim zostawić swojej pociechy? To problem, który spędza sen z powiek wielu mamom.  Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie opiekunki. Jak jednak trafić na tą odpowiednią? Gdzie znaleźć najlepszą opiekunkę do dziecka, aby mieć pewność, że nasza pociecha zostanie z osobą odpowiednio wykwalifikowaną, a ponadto uczciwą i godną zaufania? Z pomocą może przyjść internet.  Choć wiele mam obawia się szukać w ten sposób niani, to jest to miejsce, gdzie atrakcyjnych ofert jest bardzo wiele.

Poszukiwania niani warto zacząć od przeglądnięcia ogłoszeń na sprawdzonych portalach stworzonych specjalnie dla osób poszukujących opiekunek, najlepiej jeśli będą to strony polecone przez znajomych albo dobrze oceniane przez internautów. Najwięcej profesjonalnych, wysokiej jakości ofert znajdziemy na specjalistycznych portalach, gdzie można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat danej opiekunki, takimi jak jej doświadczenie, kwalifikacje czy zainteresowania, a nie tylko jej imię i numer telefonu. Więcej informacji o niani to większa gwarancja, że danej osobie naprawdę zależy na znalezieniu pracy i podchodzi do swojego zawodu poważnie. W internecie istnieje wiele stron, gdzie możemy znaleźć nie tylko profile opiekunek, ale też dodatkowo opinie na ich temat, referencje od byłych pracodawców, forum dyskusyjne czy specjalistyczne artykuły poradnikowe. Niektóre z portali przeglądają regularnie ogłoszenia niań i przy pomocy pedagogów starannie je weryfikują.

Jeżeli nie znamy dokładnego adresu strony z ofertami niań najłatwiej jest wpisać w internetowej wyszukiwarce słowa "niania" i miasto, w którym poszukujemy opiekunki np. niania Kraków. W ten sposób w ciągu kilku minut możemy znaleźć oferty opiekunek w naszym miejscu zamieszkania.

Najważniejsze w znalezieniu niani jest jednak to, żeby pamiętać, że po wybraniu w internecie danej osoby warto zrobić jej jeszcze dodatkową weryfikację. W tym celu kandydatkę na nianię najlepiej osobiście poznać. Na początek wystarczy krótka rozmowa telefoniczna, podczas której warto zapytać o takie sprawy, jak dyspozycyjność kandydatki czy jej preferencje finansowe. Może się bowiem okazać, że rozmija się to z naszymi możliwościami czy potrzebami, a wówczas nie ma sensu tracić czasu na spotkanie. Jeśli rozmowa telefoniczna wypadnie pomyślnie to warto umówić się z kandydatką na spotkanie już twarzą w twarz. Podczas rozmowy zwracajmy uwagę na mowę ciała przyszłej opiekunki, jej sposób bycia czy cechy charakteru. Warto też zapytać niani, dlaczego wybrała taki zawód. Najlepszą opiekunką będzie bowiem osoba z prawdziwym powołaniem do tego zajęcia. Musimy czuć, że jest to właściwa osoba na właściwym miejscu, lubiąca dzieci i mająca odpowiednie do nich podejście. Ponadto ważne są takie cechy jak cierpliwość, komunikatywność, zaradność, odpowiedzialność, uczciwość, serdeczność, ciepło czy wrażliwość i empatia.

Dziecko to największy skarb każdego rodzica, dlatego decydując się na nianię musimy mieć pewność, że zostawiamy naszą pociechę z odpowiednią osobą. Choć idealną opiekunkę bardzo trudno dziś znaleźć to internet może się dla nas okazać w tej kwestii bardzo pomocny i z pewnością uda nam się wybrać nianię najlepszą dla naszego dziecka.

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać