Okres wiosenny to doskonała chwila, by zaszczepić w dzieciach miłość do aktywności fizycznej. Jest to niezwykle ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia maluchów, a także znaczy wiele dla aktywnie spędzających czas rodziców, którzy w ten sposób mogą zbliżyć się do dzieci i stworzyć z nimi bardzo silną więź.

Jak aktywnie spędzać czas?

Już na początku życia dziecka, lubiący sport rodzice mogą wrócić do dawnych przyzwyczajeń. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, takie jak wózek do biegania. Jest to specjalnie stworzony wózek o aerodynamicznym kształcie, dużym rozstawie kół i jednym kole z przodu, który zapewnia dużą stabilność podczas jazdy, a także stawia mały opór, dzięki czemu bieganie z nim nie jest trudne. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich lubiących ruch rodziców, którzy nie chcą wybierać pomiędzy sportem i spędzaniem czasu z dzieckiem.

Kiedy maluch nieco podrośnie, rodzice mogą zacząć wyrabiać w nim nawyk ćwiczenia. Różnego rodzaju gry, podczas których dziecko będzie mogło wybiegać się na świeżym powietrzu, to doskonały początek. Potem można wprowadzać do tego różnorodne akcesoria, takie jak piłki, skakanki i wiele innych.

Ekspert hulahop.pl radzi, by zastanowić się nad zakupem dodatkowych akcesoriów ogrodowych, jeśli posiada się własny kawałek zieleni. Trampolina dla dziecka to doskonała zabawka, która ustawiona w ogrodzie stanie się dobrym sposobem na pozostanie w ruchu a zarazem przyniesie dziecku mnóstwo frajdy. Dzięki zabezpieczającej siatce rodzice nie muszą się martwić, że podczas skakania dziecko wypadnie poza trampolinę lub zrobi sobie krzywdę, za to sam maluch z ogromną chęcią będzie wychodził na dwór, by poćwiczyć nowe skoki.

Dobrym sposobem aktywnego spędzania czasu z rodziną, który można zmienić w wartościową tradycję zacieśniającą więzi rodzinne, są wycieczki rowerowe. To dobry sposób, by miło spędzić czas na świeżym powietrzu a także poznać coś nowego. Rodzice już od najmłodszych lat dziecka mogą pozwalać mu brać czynny udział w tego typu przedsięwzięciach. Kupując maluchowi rowerek trójkołowy, zapewnią mu odpowiednią dawkę ruchu i pomogą wyrobić w sobie miłość do rowerowych wycieczek. Z czasem trójkołowiec będzie można zastąpić rowerem dwukołowym, a wycieczki po okolicznych osiedlach zmienią się w dłuższe, poważniejsze wyprawy, podczas których rodzina zdrowo spędzi czas.

Aktywne gry i zabawy

Warto również pamiętać o tym, że bez dodatkowych akcesoriów również można doskonale się bawić w duchu sportowej rekreacji. Wspólne ćwiczenia z dzieckiem to również dobry sposób na spędzanie wspólnie czasu i budowanie dobrej relacji z maluchami. Istnieje także wiele ciekawych zabaw, które można wdrożyć do relacji z dzieckiem już od najmłodszych lat. Berek, ciuciubabka, chowanego, Baba Jaga patrzy, podchody – to tylko niektóre z propozycji uwielbianych przez maluchy zabaw, które zapewnią im sporo ruchu i mnóstwo satysfakcji.

Nieco starsze dzieci można także zabierać na boiska do siatkówki, koszykówki bądź piłki nożnej, by na świeżym powietrzu uczyć je zasad gier i różnych ciekawych odbić i trików, które pomogą dziecku szybko stać się dobrym graczem, by wspólnie z rodzicami dzielić sportową pasję. Wspólne granie w gry drużynowe to również dobra okazja, by zbliżyć się do dziecka i nawiązać z nim umacniającą więzi rodzinne relację.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać