Aluminium jest materiałem o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Jest jednocześnie materiałem bardzo trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne, ale też bardzo lekkim. Tym samym stwarza to bardzo wiele możliwości konstruowania różnych form architektonicznych, a także pozwala na wytwarzanie profili okiennych czy też drzwiowych. Producent profili aluminiowych stale unowocześnia technologię produkcji, aby uzyskiwać jak najlepsze parametry produktów i aby zwiększać ich konkurencyjność względem innych materiałów budowlanych. Jakie nowoczesne rozwiązania można znaleźć w przypadku systemów aluminiowych do projektowania okien i drzwi? 

Wszystko w trosce o jak najlepszą izolacyjność

Okna wykonywane z aluminium do niedawna były kojarzone tylko z budynkami przemysłowymi. Tam też były stosowane najczęściej. Obecnie jednak bardzo mocno się to zmienia, a nowoczesne rozwiązania związane z ich projektowaniem i produkowaniem dają możliwość użytkowania okien o doskonałej izolacyjności także w budynkach mieszkalnych. Nowoczesne systemy aluminiowe dedykowane do produkcji okien i drzwi wyposaża się w specjalną przekładkę termiczną. Jest ona barierą ciepłochronną, która podnosi parametry izolacyjne całego okna, a taki sam rodzaj wkładu instaluje się także w ramie oraz w skrzydle okiennym. Stosuje się także odpowiednią głębokość zachodzenia na siebie profilu oraz szyby tak, aby zniwelować ryzyko strat cieplnych na tych właśnie łączeniach. Stosuje się patenty pozwalające na ciągłość szklenia z jednoczesnym ograniczeniem ilości uszczelek oraz listew szklących. 

Okna podnoszące komfort cieplny 

Najistotniejsza jest więc odpowiednia konstrukcja takiego systemu okiennego, która pozwala na stosowanie takich okien w budynkach, gdzie inwestorom szczególnie zależy na odpowiednich parametrach cieplnych. Takie systemy aluminiowe produkuje między innymi firma https://www.aliplast.pl/. Systemy posiadają także odpowiednio zaprojektowane otwory odwodnieniowe, które stanowią efektywny system odprowadzania wody, a które są ukryte pod estetycznymi zaślepkami. Wszystko to sprawia, że tworzone w ten sposób okna są nowoczesne i cechuje je wysoka estetyka.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać