Lato to dla wielu osób najpiękniejsza pora roku, na którą czeka się ze zniecierpliwieniem przez wszystkie pozostałe miesiące. Nie chodzi tylko o świecące wówczas słońce i wspaniałą pogodę, które same w sobie dają nam mnóstwo energii do działania i wprawiają nas we wspaniały nastrój. Większość z nas kojarzy lato z momentem, w którym w końcu można wziąć urlop, wyjechać gdzieś, an chwilę zapomnieć o wszystkich swoich obowiązkach i po prostu odpocząć. Oczywiście, aby taki wyjazd był w pełni udany musimy wybrać odpowiednie miejsce, do którego wyjedziemy. Możliwości są tu bardzo szerokie – w samej tylko Polsce nie brakuje pięknych regionów, które oferują doskonałe warunki do wypoczynku. Dwa najbardziej podstawowe rozwiązania to oczywiście południe – góry, lub północ – morze. Wbrew powszechnej opinii wyjazd nad polskie morze jest fantastycznym pomysłem.

Morze bałtyckie – idealne miejsce do wypoczynku

W ostatnich dekadach wielu ludzi zniechęciło się do wyjazdów nad polskie morze; szczególnie od lat 90 coraz chętniej wybieramy wyjazdy do innych krajów, zwłaszcza na południe Europy. Oczywiście, tamte regiony też są doskonałym celem wakacyjnych podróży, ale nie można zapominać, że w północnej Polsce znajdziemy dosłownie wszystko, co potrzebne jest nam do pełnego wypoczynku. Przede wszystkim pogoda wcale nie jest tutaj tak zła, jak się o niej mówi; nie odbiega wcale od średniej w reszcie kraju, zatem przez większą część lata możemy tu oczekiwać mnóstwa słońca. Nie jest prawdą również stwierdzenie, że nie znajdziemy tam zbyt rozbudowanej bazy turystycznej. Wystarczy jedynie spojrzeć na mapę aby zobaczyć, że na całej długości wybrzeża znajduje się całe mnóstwo interesujących – większych lub mniejszych – miast i miasteczek, w których można naprawdę miło spędzić swój czas. Jedną z najlepszych propozycji tego typu jest Dziwnów.

Dziwnów – perła polskiego wybrzeża

Dziwnów nie jest wcale wielkim miastem – zamieszkuje go mniej niż 3000 mieszkańców. Mimo to jednak należy on do zdecydowanie najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miejscowości nad polskim morzem. Złożyło się na to kilka czynników, takich jak atrakcyjne położenie – Dziwnów leży na terenie województwa zachodniopomorskiego, w idealnym miejscu dającym doskonałe warunki do pływania w morzu. Miasto cieszy się również bardzo długą historią. Znane jest już od średniowiecza; mniej więcej w XIII wieku rozwijało się bardzo intensywnie, leżało bowiem na ważnym szlaku handlowym. Wkrótce jednak znaczenie szlaku znacznie zmalało, a wraz z tym zaczął się stopniowy upadek Dziwnowa. Następnie stulecia miasto spędziło nieco na uboczu wielkich wydarzeń, aby znów zabłysnąć w XIX wieku. To właśnie wtedy odkryto jego walory turystyczne, dzięki którym Dziwnów szybko stał się jednym z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych nad całym morzem Bałtyckim. Przez cały ten okres miasto należało do państwa niemieckiego. W granicach Polski znalazło się dopiero po 1945 roku, ale również w nowym państwie nie straciło swojego znaczenia jako ważny ośrodek turystyczny. 

W Dziwnowie znajdziemy przede wszystkim doskonałe kąpielisko o prawie kilometrowej długości. Idealne dla siebie warunki znajdą tu zatem zarówno miłośnicy biernego wypoczynku jak i amatorzy najróżniejszych aktywności i sportów wodnych. Ponadto w samym mieście znajduje się kilka godnych uwagi atrakcji. Przede wszystkim od końca lat 50 istnieje tu garnizon Wojska Polskiego, zatem miłośnicy militariów mogą podziwiać mnóstwo budynków o takim przeznaczeniu. Na całą Polskę znana jest również tutejsza Aleja Gwiazd Sportu, w której swój ślad pozostawiają co roku największe gwiazdy polskiego sportu. 

Znajdź swój nocleg w Dziwnowie

Jak na tak niewielkie miasto, Dziwnów posiada naprawdę imponującą bazę noclegową. Śmiało można powiedzieć, że absolutnie każdy znajdzie tu nocleg odpowiedni dla siebie, bez względu na to, jakich warunków oczekuje. Dla bardziej wymagających turystów dobrą propozycją będą działające tu hotele SPA – taki pobyt nad morzem można dzięki nim połączyć z wieloma zabiegami zdrowotnymi. Do Dziwnowa co roku przybywa również mnóstwo zorganizowanych grup, zwłaszcza kolonii dla dzieci; dla nich działa tu wiele większych ośrodków wypoczynkowych, które organizują specjalne atrakcje dla swoich klientów. Pojedynczy turyści, oprócz wspomnianych hoteli, mają wiele innych możliwości. Bardzo dużą popularnością cieszą się tu kwatery prywatne, które oferowane są dosłownie w co drugim domu. Możliwości są tu zatem na tyle szerokie, aby absolutnie każdy z nas mógł spędzić swój czas w tym mieście, ciesząc się idealnymi dla siebie warunkami.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać