Starzenie się jest nieuchronnym procesem, jednak obecnie znamy mnóstwo sposobów radzenia sobie z jego najbardziej widocznymi objawami. Choć większość z nas z powodzeniem rozprawia się ze zmarszczkami na twarzy, szyi i dekolcie, zaskakująco często zapominamy o właściwej pielęgnacji skóry dłoni.,

Nie zapominajmy o dłoniach!

Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem rozmaitych kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy, a telewizyjne reklamy bombardują nas niezliczoną ilością specyfików liftingujących, w związku z czym większość z nas zdaje sobie sprawę z potrzeby troskliwej pielęgnacji twarzy.

Tymczasem konieczność dbania o dłonie schodzi na dalszy plan, przez co z upływem czasu to właśnie one zdradzają oznaki upływu czasu. O sposobach radzenia sobie ze zmarszczkami na dłoniach rozmawialiśmy z ekspertką z przedsiębiorstwa Scan Anida.

Kłopotliwa skóra dłoni

Faktem jest, że skóra dłoni jest mocniejsza niż skóra twarzy, jednak nie zapominajmy, że ręce narażone są na znacznie więcej szkodliwych czynników. Mycie rąk wiele razy w ciągu dnia jest oczywistą koniecznością, jednak ma swoje wady – źle dobrane mydła wysuszają naskórek i pozbawiają go naturalnej warstwy ochronnej.

Domowe porządki, ostre słońce, wiatr i mróz są bezlitosne dla skóry rąk, która wysycha, staje się cienka i traci elastyczność. Uniknięcie codziennych obowiązków angażujących dłonie jest niemożliwe, dlatego warto sięgać po rękawiczki, a oprócz tego regularnie pielęgnować ręce.

Krem do rąk to podstawa

Powstawanie zmarszczek wiąże się z utratą kolagenu i elastyny oraz osłabieniem naturalnej zdolności do regeneracji skóry. Toteż naszym najważniejszym obowiązkiem wobec dłoni jest ułatwianie regeneracji naskórka poprzez regularne nawilżanie i natłuszczanie. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów bogatych w witaminy A, E i B5, które przynoszą natychmiastową ulgę zmęczonej skórze dłoni, naturalnie ją wzmacniają i mobilizują do walki ze zmarszczkami. Godny polecenia jest m.in. krem glicerynowo-witaminowy Anida.

Kilka domowych sposobów

W walce z pojawiającymi się na dłoniach zmarszczkami pomagają też proste, domowe triki. Kąpiele glicerynowe wzbogacone cytryną i miodem pomogą nie tylko wygładzić zmarszczki, ale także rozjaśnić pojawiające się na skórze przebarwienia.

Raz w tygodniu warto wykonać peeling dłoni – do sporządzenia mikstury wystarczy odrobina mielonej kawy z dodatkiem wspomnianych wcześniej cytryny i miodu. Po takim zabiegu sięgnij po regenerujący krem lub serum. Stosuj je wtedy jak maseczkę – na grubą warstwę preparatu nałóż bawełniane rękawiczki i pozostaw na noc. Następnego ranka skóra dłoni będzie mięka, gładka i idealnie nawilżona.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać