Odzież sportowa wymaga częstego prania i odświeżania. Po treningu zapocone ubrania najlepiej od razu włożyć do pralki lub uprać ręcznie. Do prania najlepiej używać specjalnych płynów przeznaczonych do pielęgnacji odzieży termoaktywnej. Ubrania można też czyścić, używając delikatnych proszków dla niemowląt lub żelowych kapsułek piorących.

Jak prać odzież termoaktywną w pralce?

Przed praniem odzieży sportowej należy sprawdzić metkę. Niektóre tkaniny nie mogą być prane mechanicznie i czyszczenie ich w pralce zniszczy ubranie. Odzież należy przewinąć na lewą stronę. Pralkę najlepiej ustawić na program do prania ubrań sportowych lub tkanin delikatnych. Jeśli urządzenie takiego nie ma, wystarczy ustawić temperaturę na 30 stopni i włączyć niskie obroty wirowania lub całkowicie z nich zrezygnować. Do prania można użyć płynu po płukania, np. Coccolino. Produkt nie uczula i nie powoduje podrażnień.

Proszek czy płyn do prania odzieży sportowej?

Zwykły proszek do prania może źle wpłynąć na strukturę tkaniny termoaktywnej. Odzież bezpieczniej jest prać w delikatnych proszkach dla niemowląt, kapsułkach żelowych lub specjalistycznych płynach przeznaczonych tylko do pielęgnacji ubrań sportowych. Takie preparaty są szczególnie polecane do czyszczenia oddychających, wodoszczelnych lub membranowych tkanin. Płyn można kupić, np. w drogerii lub internetowym sklepie sportowym.

Dodatek do prania eliminujący nieprzyjemny zapach odzieży sportowej

Do płynu lub żelowych kapsułek można dodać specjalny proszek eliminujący nieprzyjemny zapach odzieży termoaktywnej. Produkt jest szczególnie polecany do ubrań, które nie zostały od razu uprane i długo leżały w koszu na brudną bieliznę. Dodatek do prania usuwa brzydkie zapachy z włókien tkaniny. Proszkiem można też czyścić ręczniki.

Jak prać odzież z membraną?

Odzież z membraną należy prać w delikatnych płynach do prania lub płynnych środkach impregnujących. Ubrania sportowe najlepiej suszyć na otwartej przestrzeni. Położenie ich na grzejnik albo umieszczenie w suszarce bębnowej może spowodować rozciągnięcie lub skurczenie. Odzież termoaktywna nie wymaga prasowania. Do pielęgnacji sportowych ubrań można też użyć sprayu impregnującego. Produkt rozpyla się na oczyszczoną i suchą odzież w odległości około 20 centymetrów. Spray tworzy na ubraniu warstwę wodoodporną, przez co eliminuje problem przemakania wody.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać