Każdy dorosły z pewnością chciałby chociaż na chwilę wrócić do szkolnych czasów, gdzie nie miało się tylu obowiązków, a największym problemem byli nauczyciele. Dzisiaj niektórzy wysyłają swoje pociechy do szkoły i na pewno im poniekąd zazdroszczą. Uczeń musi być przygotowany do codziennej nauki, a do tego będzie potrzebował odpowiednich przyborów. Drugą najważniejszą rzeczą w plecaku, zaraz po podręcznikach, są oczywiście zeszyty szkolne. 

Na przełomie sierpnia i września podczas szału zakupowego na artykuły szkolne jesteśmy bombardowani wszelkiego rodzaju przyborami. Należy się zastanowić nad odpowiednim wyborem zeszytu dla naszego dziecka i wybrać taki, który będzie spełniał wymagania określone przez nauczyciela, a także podobał się przyszłemu właścicielowi. 

Wiele rodzajów zeszytów - jaki wybrać?

Zakupy przed rozpoczęciem roku szkolnego, z punktu widzenia ucznia, należą do najprzyjemniejszych. Każdy chce mieć nowe i świeże przybory, aby jak najlepiej rozpocząć przygodę z nauką. Należy sobie postawić pytanie, ile zeszytów szkolnych potrzebujemy? W twardej czy miękkiej oprawie? W linię czy w kratkę? Jaki wzór do jakiego przedmiotu? To nie jest takie łatwe.

Im uczeń starszy, tym oszczędniej podchodzi do wyboru nowych zeszytów. W niższych klasach są konsekwentnie wymieniane co semestr lub jeżeli zostaną w całości zapisane. W późniejszych etapach edukacji notatniki nie są tak często wymieniane, a uczniowie chętniej korzystają z wolnego miejsca. 

Przyjęło się, że zeszyt do języka polskiego powinien być w linię, a od matematyki w kratkę. Od tej przyjętej reguły raczej nie ma odstępstw. Notatnik w kratkę będzie odpowiedni także do przedmiotów ścisłych takich jak fizyka czy geografia, gdyż łatwiej jest na nim kreślić rysunki czy zapisywać wzory. Niektóre szkoły wymagają posiadania “czystego” zeszytu, czyli takiego, który posiada same białe kartki. Użytkowanie tego typu notatnika może sprawić kłopot uczniom, którzy nie mają wprawy w prostym pisaniu, ale tego typu zeszyty są używane na przedmiotach jak plastyka czy technika, gdzie pisania jest niewiele. 

Kierując się wyborem zeszytów szkolnych, należy zwrócić uwagę na ilość kartek czy wzór okładki. Wygląd też jest ważny, ponieważ towarzyszy uczniowi codziennie, dlatego musi się ładnie prezentować na ławce. Przy zakupie, ocenia się notatnik - w przeciwieństwie do książki - po okładce. Warto się zastanowić nad tym, czy okładka powinna być miękka, czy twarda. Te w twardej oprawie będą cięższe, lecz zeszyty z miękką okładką są bardziej podatne na zniszczenia. Tu wybór zależy od przyzwyczajeń ucznia. 

Zeszyty szkolne - wiedza spisana w odpowiednim miejscu

Wybór odpowiedniego zeszytu do szkoły to nie lada wyzwanie. Młodszym uczniom przy wyborze na pewno pomogą rodzice, natomiast starsi doskonale znają swoje potrzeby. Odpowiednio wybrany notatnik pozwoli spisywać nam wszystkie informacje, z których chętniej będziemy czerpać wiedzę. Zobacz naszą ofertę i wybierz idealny notatnik dla siebie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać