Muzyka jakiej słuchamy często uwarunkowana jest tym czego słuchają nasi rodzice, oraz nasi przyjaciele. Jednak nikt nie powiedział, że zagorzały fan muzyki metalowej nigdy nie będzie miał ochoty na chwilę szaleństwa do muzyki disco polo. Wszystko to zależy od nastroju jaki mamy w danym momencie, w jesienny, deszczowy wieczór większym powodzeniem będą cieszyły się smutne piosenki, niż skoczne przeboje amerykańskiego showmana, Pitbulla.

Jednak powiązanie to działa również w drugą stronę, muzyka bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie. Doskonale z tego efektu zdają sobie sprawę filmowcy, którzy chcąc zmienić klimat danej sceny zmieniają muzykę, przez co widz idealnie rozumie intencje reżysera.
Po całym stresującym dniu pracy, wystarczy włączyć odpowiednią playlistę z muzyką relaksacyjna, aby poczuć się wypoczętym i zapomnieć o ciężkim dniu w pracy. Natomiast zdecydowanie inną muzykę wybierzemy do joggingu, bądź treningu na siłowni, w tej sytuacji idealnie sprawdzi się muzyka energiczna i rytmiczna, które zmotywuje nas do większego wysiłku i pozwoli nie myśleć o zmęczeniu.


Niestety nie sposób posiadać zbiór muzyczny na każdą okazję, tutaj z pomocą przychodzą nam serwisy streamingowe z muzyką, takie jak radia internetowe. Idealnym przykładem takiego serwisu jest portal tuba.fm. Dzięki radiu internetowemu za pomocą kilku kliknięć możemy cieszyć się przygotowanymi dla nas playlistami, a jest w czym wybierać. Wiele z kategorii zostało przygotowanych ze względu na nastrój, dlatego też znajdziemy stacje radiowe przygotowane do słuchania w pracy – piosenki te zwiększą naszą kreatywność i pobudzą do działania. Jednak czasami przychodzi taki dzień, że chcemy pobyć sami, słuchając smutnych piosenek – również na tą okazję tuba.fm przygotowała specjalną playlistę.

 

Nastrój w dużej mierze zależny jest od muzyki jakiej słuchamy, oraz muzyka na którą się zdecydujemy zależna jest od nastroju jaki posiadamy. Te dwie rzeczy są ze sobą ściśle powiązane, dlatego dobrze, że wybór właściwej piosenki jest taki prosty.

 

Materiał zewnętrzny

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać