Pisać można na różne sposoby. Mimo że ostatnio najbardziej korzystne i najszybsze wydaje się pisanie na klawiaturze komputera, to przecież sztuka (tak, sztuka!) ręcznego pisania nigdy nie powinna zaniknąć. Na rynku znajduje się kilka cenionych marek artykułów piśmienniczych, które powszechnie (wręcz na całym świecie) uważane są za symbol prestiżu i dobrej jakości. Kojarzą się one także z elegancją, dlatego warto mieć w swoim zbiorze przyborów do pisania również takie, którymi można posługiwać się w sytuacjach oficjalnych albo po prostu na co dzień dla wygody użytkowania i własnego zadowolenia z jakości.

Symbol białej kropki i sukces firmy

Do takich marek należą przybory piśmiennicze markowej firmy Sheaffer, rozpoznawane dzięki białej kropce umieszczonej na produktach. Owa biała kropka to znak rozpoznawczy marki. Kiedy się ją widzi, od razu przychodzi na myśl mistrzostwo wykonania, wysoka jakość oraz niezawodność. Artykuły tego producenta są gwarancją stylu, ale też użyteczności. Służą długo i sprawnie przez bardzo długi czas. 

Pierwsze pióro Sheaffer zostało wyprodukowane w 1907 r. w stanie Iowa w USA. Wówczas wieczne pióro było uzupełniane przez specjalną dźwignię, ułatwiającą wlewanie atramentu. Wcześniej wieczne pióra nie były zbyt poręczne ani dostosowane do codziennego użytkowania, mimo to cieszyło się powodzeniem ze względu na innowacyjność. Z powodu nieporęczności szukano innego rozwiązania, które sprawiłoby, że łatwiej byłoby je użytkować i faktycznie znaleziono na to sposób. Owa dźwignia napełniała pióro prosto z kałamarza, a nie - jak wcześniej - przy użyciu kroplomierza. W 1912 r. powstała pierwsza fabryka piór marki Sheaffer. Od tamtej pory firma cieszy się uznaniem klientów i produkuje pióra najwyższej jakości. Co więcej – ich produkcja rozszerzyła się i marka wydaje ciągle innowacyjne produkty (np. o stylistyce sportowej).

Pióra marki Sheaffer

Od ponad stu lat marka Sheaffer produkuje różnego rodzaju pióra. Co jakiś czas wydaje nowe produkty, które za każdym razem zachwycają innowacyjnością. Niektóre z nich wraz z opisami przedstawione są poniżej. 

Pióra wieczne:

•Sheaffer VTM – wszystkie pióra tego rodzaju mają oryginalne kolory. Pisanie nimi jest bardzo estetyczne, bo pozostawiają gładką, równą linię. Posiadają roczną gwarancję i doskonale sprawdzają się w dłoniach osób piszących zamaszyście i energicznie – powstająca linia jest równa i cienka, co daje bardzo harmonijny efekt.
•Sheaffer 300 – korpus pióra został wykonany z czarnego akrylu, a skuwka i wykończenie są chromowane. Zastosowano tutaj elementy tradycyjne, klasyczne (w wykończeniach) oraz nowoczesne (we wzornictwie). Wygoda podczas pisania gwarantowana jest przez stalówkę ze stali nierdzewnej. Daje efekt precyzyjności i estetyki podczas pisania. Pióro to jest dostępne w różnych kolorach i rodzajach, odnoszących się do detali – np. pióro z linii Sheaffer Metaliczna Szarość CT posiada korpus szary zmetalizowany i chromowane wykończenia, natomiast Sheaffer Niebieskie CT ma korpus z niebieskim błyszczącym lakierem. 
•Sheaffer 100 – charakteryzuje się bardzo wygodnym kształtem, dostosowującym się do dłoni piszącego. Ów niebanalny profil wyróżnia pióro od innych produktów tej marki. W całości zbudowane jest z metalu, przy czym korpus jest chromowany, a wykończenie niklowane. Jego błysk pochodzący od lakieru, którym jest pokryty, sprawia, że pióro wygląda bardzo elegancko i gustownie. Dostępne są następujące typy: Chrom, Czarny, Czarny Mat, Czerwony, Czerwony Motyw Ozdobny, Fioletowy Motyw Ozdobny.
•Sheaffer Intensity – smukłe pióro wykonane z chromu i pokryte lakierem. Nadaje się do użytku codziennego. Dostępne w wersjach: Biały, Carbon, Kratka, Prążki, Czarny, Włókno węglowe.

długopis Sheaffer​W ofercie dostępne są również pióra kulkowe, pochodzące z linii wymienionych powyżej. Także odznaczają się wygodą użytkowania i posiadają roczną gwarancję. 

Długopis Sheaffer Sagaris

Długopis Sheaffer Sagaris to ekskluzywny rodzaj przyborów do pisania, charakteryzujący się poręcznością i pięknym wykonaniem. Tak jak wszystkie produkty tej marki, pokryty jest lakierem o wybranym kolorze (czarnym, bordowym, czarno-złotym, czerwonym, niebieskim, srebrnym lub złotym). Posiada też elementy zdobnicze, które nadają mu niepowtarzalny, stylowy urok. Pióra te są bardzo wygodne i dostosowują się do dłoni piszącego ze względu na zwężony korpus oraz skuwkę. Można określić je wyrażeniem dyskretnej elegancji, ponieważ są wyrafinowane, nie narzucające się, a jednocześnie cechują się niepowtarzalnym stylem. Odnoszą się one do klasy z dawnych lat i są wyposażone w tradycyjne, klasyczne wzornictwo. 

Pisanie towarzyszy nam stale, wszędzie i jest najczęściej wykonywaną czynnością. Pozwala przecież robić notatki, zapisywać najistotniejsze rzeczy, itd. Ponieważ czasem pisanie wiąże się z elegancją, to także artykuły, które służą do pisania, powinny być eleganckie. Produkty marki Sheaffer charakteryzują się stylem i poręcznością, dlatego warto zaopatrzyć się w nie i korzystać z nich na co dzień. Nadadzą cechy kunsztu zwykłej czynności, jaką jest pisanie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać