Do tej pory piłeś wyłącznie kupowane w sklepie soki z kartonu i żyłeś w przekonaniu, że są one pełne witamin? Musisz więc wiedzieć, że byłeś w ogromnym błędzie. Otóż jak się okazuje, tego typu soki w procesie pasteryzacji zostały pozbawione wszystkiego, co wartościowe. Poza tym są one pełne szkodliwego dla zdrowia cukru oraz konserwantów. Jeżeli pragniesz pić całkowicie zdrowe i smaczne soki, warto abyś zaopatrzył się w wyciskarkę wolnoobrotową do soków. Taka inwestycja szybko Ci się zwróci – zwłaszcza w postaci nienagannego zdrowia. Odtąd nie będziesz tak często chorował na grypę i przeziębienia, nawet w samym środku sezonu.

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Fenomen wyciskarek wolnoobrotowych do soków polega na tym, że działają one na zasadzie mechanicznego rozgniatania produktów (warzyw, owoców, liści, grzybów, itd.). Służy temu zamontowany w urządzeniu ślimak, odpowiadający za wytwarzanie soku. W przeciwieństwie do zwykłej sokowirówki, wyciskarka pozostawia w soku wszelkie minerały, witaminy oraz enzymy. Nie mamy bowiem do czynienia z pracą pod wpływem wysokiej temperatury, dzięki czemu wszelkie cenne dla zdrowia wartości zostają zachowane. 

 

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2017

Wyciskarka jest lepsza od zwykłej sokowirówki pod kilkoma innym względami, spośród których zwrócić uwagę przede wszystkim na:

1. Łatwe czyszczenie urządzenia – najlepsze wyciskarki można rozkręcić na części, a następnie wyczyścić pod bieżącą wodą dosłownie w 5 minut;
2. Smaczniejszy sok – soki z wyciskarki są nie tylko zdrowsze, lecz także znacznie lepsze w smaku;
3. Uniwersalność – za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej zdołasz przygotować sok zarówno z twardych, jak i miękkich warzyw oraz owoców. Zwykłe sokowirówki zazwyczaj nie radzą sobie z miękkimi owocami jagodowymi, typu truskawki czy poziomki. Bez najmniejszych problemów sporządzisz także sok z liści sałaty, rukoli, roszponki czy szpinaku;
4. Mniej piany – napoje przygotowane z użyciem wyciskarki są niemalże klarowne, dzięki czemu w soku znajdą się jedynie symboliczne ilości piany;
5. Wydajność – zdołasz wycisnąć znacznie więcej soku w porównaniu do sokowirówki z tych samych produktów. Mechaniczne wyciskanie pozwala wydobyć z owoców i warzyw dosłownie wszystko co wartościowe.

Nie znaczy to jednak, że nie istnieją żadne wady wyciskarek wolnoobrotowych. Opinie sceptyczne dostępne w Internecie kładą przede wszystkim nacisk na krótki czas pracy takich urządzeń. Większość wyciskarek jest w stanie pracować nieprzerwanie przez okres co najwyżej kilkunastu minut. Po tym czasie należy pozostawić sprzęt w stanie bezczynności przez taki sam czas, ile wcześniej był on w trybie pracy. 

Zdarza się także stosunkowo często, że wyciskarka zatyka się w trakcie korzystania z niej. Ma to miejsce zwłaszcza wówczas, jeżeli przygotowujemy sok na bazie warzyw liściastych i kapustnych. Warto wówczas podzielić je na małe kawałki i związać ze sobą na supeł. Pozwoli to urządzeniu pracować bez zakłóceń. 

Wyciskarka do soków

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków – jaką kupić?

Zastanawiasz się, jaką wyciskarkę wolnoobrotową najlepiej kupić. Opinie na ten temat są różne, jednak musisz wiedzieć, że istnieją w zasadzie dwa typy wyciskarek – tradycyjne oraz Premium. Pierwsze z nich są znacznie tańsze, gdyż ich ceny mieszczą się w przedziale 300-700 zł. Takie urządzenia pozwalają przygotowywać smaczny i zdrowy sok, jednak ich trwałość pozostawia sporo do życzenia. Co najgorsze, nie istnieje zazwyczaj możliwość doboru części zamiennych w przypadku niespodziewanej awarii. Okres gwarancji natomiast upływa w większości przypadków po co najwyżej 2 latach. Jeśli więc przygotowujesz soki jedynie sporadycznie, tego typu wyciskarka wolnoobrotowa będzie optymalnym wyborem. Codzienne korzystanie z urządzenia może jednak być zbyt ryzykowne. 

Wyciskarki w jakości Premium

W przypadku częstego przygotowywania soków znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w wyciskarkę wolnoobrotową Premium. Jest to sprzęt znacznie bardziej trwały, a gwarancja producenta wynosi nawet 10 lat. Nie stanowi także jakiegokolwiek problemu zdobycie elementów zamiennych. Nie musisz więc obawiać się ryzyka, że podczas zmywania dojdzie do uszkodzenia którejś z części urządzenia.

Przy zakupie warto zwracać także uwagę na to, czy wyciskarka wolnoobrotowa do soków została zaopatrzona w dodatkową szczoteczkę do czyszczenia trudno dostępnych zakamarków. Jej posiadanie znacząco ułatwia i przyśpiesza proces doprowadzania sprzętu do początkowego stanu wizualnego. 

Jak czyścić wyciskarkę?

Przede wszystkim musisz pamiętać o tym, aby bezwzględnie nie stosować silnych detergentów do czyszczenia wyciskarki wolnoobrotowej. Wystarczy, że umyjesz ją pod bieżącą ciepłą wodą. Miej jednak na uwadze to, aby dokonać tego od razu po przygotowaniu soku. Z każdą kolejną godziną będzie bowiem coraz trudniej wyczyścić elementy wyciskarki, gdyż zaschnięty osad z owoców i warzyw mocno przywiera do jej poszczególnych elementów. 

Soki z wyciskarki wolnoobrotowej są zdrowe, smaczne i łatwe w przygotowaniu. Czym prędzej zainwestuj więc w wysokiej jakości urządzenie, które w 100% spełni Twoje oczekiwania!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać