Wykorzystanie nadmiaru czasu podczas wakacji na nadrobienie zaległości czytelniczych czy naukowych to świetny pomysł. Jednak dziecko słysząc “nauka” w trakcie wakacji nie jest zachwycone i nie jest to oczywiście niczym dziwnym. Jak zatem zachęcić dziecko do szlifowania języka obcego, a jednocześnie nie pozbawiać go zabawy i czasu na wypoczynek?

Warto zastanowić się w tym miejscu nad koloniami językowymi. Jest to idealne połączenie zabawy i nauki, której dziecko nawet nie odczuje. Obecnie powstaje coraz więcej kursów językowych dla dzieci, lecz takie kolonie mogą być dobrym rozwiązaniem jeśli nasze dziecko nie jest chętne na uczęszczanie na zajęcia podczas wakacji. Takie kolonie od lat zyskały na popularności, organizowane są one na przykład przez szkoły językowe. Jedną z takich szkół jest lincoln.edu.pl, która posiada w swojej ofercie szeroką gamę wyjazdów dla najmłodszych fascynatów językiem angielskim.

Kolonie językowe odbywać mogą się zarówno w Polsce jak i za granicą. W Polsce takie wyjazdy organizowane są jednak dla nieco młodszych uczestników. Do innych krajów wyjeżdżają z kolei dzieci starsze, które bez problemu będą mogły poradzić sobie samodzielnie  i dodatkowo szlifować język z obcokrajowcami.

Takie wyjazdy koncentrują się zarówno na nauce języka z lektorami oraz native speakerami jak i wspólnej zabawie i zwiedzaniu. W zależności od programu kolonii nauka odbywa się w godzinach porannych, następnie dzieciaki mają czas na wypoczynek i zabawę. Takie zagraniczne kolonie są zdecydowanie lepszym pomysłem. Obcowanie z kulturą i zwyczajami innego kraju pozwolą nie tylko “osłuchać” się z panującym tam językiem, ale także dadzą możliwość wykorzystania już posiadanej wiedzy z zakresu angielskiego do załatwienia codziennych, prostych rzeczy w kontekście rozmów z mieszkańcami danego kraju.

To pomaga również w przełamaniu bariery językowej, która jest u dzieci często spotykana i powinna zostać wyeliminowana już w najmłodszym wieku.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać