W dzisiejszych czasach praca w podróży to dla wielu osób niemalże codzienność. Fotografowie, blogerzy, niezależni dziennikarze, biznesmeni – to tylko kilka z zawodów w których mobilność jest niezbędna. W takim wypadku poza odpowiednimi kwalifikacjami liczy się również sprzęt, który będzie spisywać się w trudach podróży. Idealnym rozwiązaniem wydaje się Macbook Pro. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Długa praca baterii

Dla osób pracujących w terenie podróż pociągiem lub samolotem to nie chwila na odpoczynek, a moment, w którym można nadrobić wszystkie zaległości, zanotować swoje wrażenia, zmontować vlog czy napisać artykuł. Możliwości jest wiele, każda z nich wymaga jednak dostępu do komputera. Żeby móc skorzystać z pełni jego możliwości, należy mieć pewność, że sprzęt nie zawiedzie w najmniej spodziewanym momencie. Nie zawsze jednak mamy możliwość podłączenia się do źródła prądu, dlatego odpowiedni laptop powinien cechować się dużą żywotnością baterii. Jak z takich warunkach radzi sobie Macbook Pro? Sprzęty z pod znaku Apple cechuje wytrzymałość i nie inaczej jest w przypadku tego modelu, który jest w stanie zapewnić nawet do 10 godzin intensywnej pracy. Dodatkowo, w stanie gotowości może pozostać nawet do 30 dni.  

Poręczność Macbooka Pro

Wymieniając zalety Macbooka warto wspomnieć o samej konstrukcji komputera. Aluminiowa obudowa sprawia, że sprzęt jest o wiele bardziej wytrzymały od laptopów wykonanych z plastiku. To czyni go nie tylko bardziej odpornym na uszkodzenia, ale sprawia, że Macbook Pro jest w stanie zachować elegancki i reprezentacyjny wygląd na długi czas. Dzięki solidnemu wykonaniu komputer nie przegrzewa się, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w podróży.

Na uwagę zasługuje także poręczność Macbooka Pro. Niewielkie wymiary komputera sprawiają, że jest on się w stanie zmieścić nawet w torebce, nie zajmując przy tym wiele miejsca. Dodatkowym atutem jest także waga. 1,37 kg to ciężar, który, zwłaszcza w podróży, nie powinien sprawiać wielu kłopotów.

Dysk SSD

Kluczem do sukcesu Macbooka Pro jest zastosowanie dysku półprzewodnikowego. W przypadku komputerów dedykowanych osobom pracującym w podróży, nośnik SSD to najlepsze z możliwych rozwiązań. Przede wszystkim sprawia, że komputer jest bardziej sprawny i wydajny, zmniejsza się czas reakcji sprzętu na polecenia a wszystkie programy uruchamiają się szybciej. Dysk SSD to również rozwiązanie energooszczędne, pozwalające na dłuższą pracę baterii. Cechuje go trwałość na wstrząsy i uszkodzenia – rzecz tak istotna w podróży.    

Więcej informacji na stronie ispot.pl

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać