Niewielkie detale oraz dodatki to taki element, który w wielu sytuacjach będzie decydował o kształcie stylizacji. Oczywiście związane jest to również ze stylizacjami ślubnymi, dobrze dobrane kolczyki czy naszyjnik będą w stanie odpowiednio podkreślić linię szyi czy owal twarzy i dlatego tego dnia kobieta będzie wyglądać jeszcze lepiej. Działać to będzie w dwie strony i jeśli założymy zbyt dużą ilość biżuterii to może się okazać, że suknia będzie tracić swój urok. Dziś mamy dla Was porady jak będzie można idealnie dobrać biżuterię do sukni ślubnej, na jakie elementy trzeba zwracać uwagę. 

Kształty twarzy, a biżuteria 

Podstawowa sprawa, która powinna nas interesować to kształt twarzy, do którego to będzie trzeba dobierać biżuterię. Warto zobaczyć w lustrze i ocenić czy twarz będzie w typie owalnym, prostokątnym, trójkątnym czy może okrągłym. Zasada wybrania biżuterii będzie prosta i nie dotyczy to jedynie ślubu ale ogólnie kształtu twarzy. Trzeba pamiętać o tym, że taką istotną kwestią będzie dobranie do trójkątnej twarzy kolczyków w kształcie łezki, do okrągłej twarzy kwadraty, prostokąty, jeśli chodzi o owal to będzie można mówić o tym, że ten wybór jest wtedy największy. 

Biżuteria ślubna

Sukienka na ślub i biżuteryjne detale 

Kształt twarzy jest bardzo ważny, jeśli szukamy dla siebie odpowiedniej biżuterii. Ale oprócz tego także bardzo ważną kwestią będzie również poszukiwanie biżuterii pod kątem sukni ślubnej. Jeśli chodzi o te elementy, na które trzeba zwracać uwagę będzie to między innymi dekolt oraz kolor. Przy dekolcie w kształcie serca dobry będzie naszyjnik z wisiorkiem. Przy suknie z gorsetowym topem będzie można postawić na kolię i delikatny naszyjnik. Naszyjnik z wisiorkiem będzie pasował do dekoltów w kształcie litery V. Jeśli chodzi o kolor sukni do białej pasuje srebro, perły i białe złoto, jak chodzi o suknie ecru można wybrać żółte złoto. 

Fryzura ślubna współgrająca z biżuterią 

Pamiętać należy również o tym, że przy wyborze biżuterii musimy wziąć pod uwagę również to jak są ułożone nasze włosy. Jeśli włosy upięte u góry lub związane w kok będzie można wybrać długie zwisające kolczyki jak i wkręty. Jeśli włosy mamy swobodnie rozpuszczone nie ma sensu skupiać się wyłącznie na kolczykach, ponieważ tutaj starczą nam drobne w wkręty. Pamiętać należy przy wyborze biżuterii o umiarze, ponieważ ma być to dodatek, który wpłynie na całą stylizację a nie będzie to element dominujący. Nie można przesadzić z biżuterią, ponieważ nie będzie to dobrze wyglądać i cała stylizacja będzie zaburzona.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać