Soczewki kolorowe są znane branżom artystycznym nie od dziś, bo to właśnie dzięki nim mieliśmy okazję niejednokrotnie podziwiać na wielkim ekranie najdziwniejsze postaci z hipnotyzującym spojrzeniem. Początkowo soczewki kolorowe były używane właśnie do celu metamorfozy, przebrania się i zachwycenia szalonym makijażem w niecodziennej oprawie oczu. Jednak dzisiejszy rynek oferuje dużo szersze zastosowanie dla soczewek kolorowych. Czy taki produkt jest właśnie dla Ciebie?

Soczewki kolorowe – co to jest?

Soczewek kolorowych używa się w taki sam sposób, jak soczewek kontaktowych przeznaczonych do korygowania wad refrakcji. Są produkowane z silikonu hydrożelowego lub hydrożelu, z tą różnicą, że nie są przeźroczyste, a zabarwione na dowolny sposób. Na rynku można znaleźć przeróżne wzory i motywy soczewek kolorowych – od oczu wampira, wilkołaka, czarownicy czy superbohaterów, przez oczy w ciekawe wzorki, po jednolicie zabarwione soczewki. Soczewki kolorowe (http://www.swiatsoczewek.com/soczewki-kolorowe) w żaden sposób nie zmieniają sposobu widzenia świata, w przeciwieństwie do okularów przeciwsłonecznych. Ich celem jest danie efektu koloru tęczówce, dlatego też coraz więcej osób zaczęło ich używać dla estetyki. Jak wspomnieliśmy, soczewki kolorowe używa się tak samo, jak te korekcyjne, a osoby, które mają wady refrakcji także mogą kupić soczewki kolorowe korekcyjne, np. te od firmy Alcon – FreshLook® Colors, które są dostępne dla krótkowidzów lub dalekowidzów w kilku naturalnych kolorach. Na rynku dostępne są różne soczewki kolorowe – zarówno te, które całkowicie zmieniają kolor tęczówki, jak i półkolorowe, służące do podkreślenia naturalnej barwy. Zazwyczaj są to soczewki jednodniowe lub miesięczne, czasem całodobowe (czyli można nosić je w trybie dzień i noc). Jednak jeśli nie nosiłeś wcześniej żadnych soczewek, warto zasięgnąć rady specjalisty przed zakupem i zamiarem noszenia ich na co dzień. Należy pamiętać, że do każdych soczewek wielokrotnego użytku trzeba kupić płyn i pojemnik oraz myć i wysuszyć ręce przed każdą aplikacją.

Najlepsze soczewki kolorowe na rynku

Warto wspomnieć, że jakiś czas temu popularnością cieszyło się zamawianie soczewek kolorowych przez różne azjatyckie portale handlowe. Takich praktyk stanowczo odradzamy – jest to po prostu niebezpieczne dla naszego wzroku. Trzeba pamiętać, że soczewki są wyrobem medycznym i muszą przejść szereg badań i testów, zanim zostaną dopuszczone do obrotu, przynajmniej w Unii Europejskiej. Soczewki nieznanego pochodzenia, wyprodukowane z materiałów bez odpowiednich atestów nie są warte nawet najlepszej imprezy. Dlatego przede wszystkich trzeba sprawdzać źródła i kupować np. w polskich sklepach internetowych (http://www.swiatsoczewek.com/) od sprawdzonych producentów i dostawców. Soczewki kolorowe są droższe od standardowych. Na polskim rynku z serii soczewek kolorowych najlepszych na imprezy i bale przebierańców, największą popularnością cieszą się m.in. EyeLove Crazy dostępne w kilku wzorach, np. White Zombie, White Out oraz White Screen (białe odcienie), Black Out lub intensywnie czarne Black Screen (czarne odcienie), Solar Blue - wyjątkowo jasne, błękitne soczewki czy też Twilight - oczy wampira prosto z filmu sagi Zmierzch. Soczewki EyeLove Crazy pakowane są po 2 sztuki, są to soczewki zerówki do noszenia przez miesiąc w trybie dziennym, kosztują ok. 50 złotych. Inne szalone wzory oferuje Crazy Lens – m.in. oczy wampira, Hulka, Anacondy i innych przerażających stworzeń. Te soczewki są zdatne do użytkowania aż przez rok, są to soczewki zerówki i kosztują ok. 65 złotych za parę. Natomiast jeśli szukacie naturalnych odcieni do noszenia na co dzień, warto sprawdzić soczewki kolorowe Soczewki FreshLook Colors, które są dostępne w mocach od -8 do +6 i są przeznaczone do noszenia przez miesiąc w trybie dziennym. Podobnym produktem jest EyeLove Colors, także soczewki miesięczne dla krótkowidzów lub dalekowidzów, dostępne w kilku neutralnych kolorach m.in.: jasnoniebieskim, ciemnoniebieskim, orzechowym i zielonym.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać