Aplikacje przydatne w odchudzaniu

Skuteczne odchudzanie się jest obecnie jednym z najważniejszych tematów, jakim interesuje się mnóstwo ludzi. Owa moda na staranie się o coraz lepszą sylwetkę jest w gruncie rzeczy bardzo pozytywnym zjawiskiem – skoro tak dużo ludzi chce dobrze wyglądać i dbać zarówno o sylwetkę jak i o własne zdrowie, to nie pozostaje nic innego, jak tylko pochwalić ich za taka postawę. Niestety, w bardzo wielu przypadkach mimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie osiągnąć dobrych efektów. Kiedy tylko widzimy, że rezultaty naszych starań nie pojawiają się od razu, szybko tracimy zapał i rezygnujemy z dalszej pracy. Jest to oczywiście poważny błąd, bowiem wymarzoną sylwetkę można osiągnąć wyłącznie dzięki ciężkiej pracy.

Istnieje jednak wiele sposobów, które pozwalają na znaczne ułatwienie sobie tego zadania. Szczególnie wiele z nich możemy znaleźć w nowoczesnej technologii. Każdy posiadacz smartfona może obecnie korzystać z całego mnóstwa ciekawych aplikacji, które z jednej strony są niezwykle pomocne przy takiej pracy nad sobą, a z drugiej zawsze stanowią doskonałe źródło dodatkowej motywacji. Aplikacje tego typu w gruncie rzeczy można podzielić na dwie grupy: te, z których korzystamy w trakcie treningu oraz te, które są nieocenione przy gotowaniu. Nie można bowiem zapominać o tym, że to właśnie w kuchni wykonujemy lwią część pracy, jaka potrzebna jest do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Jedną z ciekawszych aplikacji dla fanów zdrowego jedzenia jest Fit Control. Aplikacja jest całkowicie darmowa, zatem każdy może z niej skorzystać bez żadnych problemów. Pozwala ona na obliczanie swojego dziennego zapotrzebowania na kalorie – oczywiście, z uwzględnieniem naszych indywidualnych celów, jakie chcemy osiągnąć poprzez taką dietę. Aplikacja zawiera dokładny spis najpopularniejszych produktów spożywczych, razem z ich wartością odżywczą i kaloryczną. Przygotowywanie posiłków pasujących do naszych indywidualnych potrzeb staje się dzięki niej o wiele łatwiejsze. Ponadto można za jej pomocą prowadzić swego rodzaju dziennik, w którym zapisujemy zmiany naszej wagi na przestrzeni dni czy tygodni – również ta funkcja jest tutaj bardzo przydatna.

Inną ciekawą aplikacją jest "Indeks i ładunek glikemiczny". Na takie rzeczy muszą oczywiście szczególnie uważać osoby chorujące na cukrzycę – w takim przypadku aplikacja może niekiedy dosłownie uratować życie. Nie jest ona jednak przeznaczona wyłącznie dla takich osób. Zwracanie uwagi na indeks glikemiczny tego, co jemy jest ważne również dla ludzi odchudzających się, więc aplikacja przydaje się bardzo przy codziennym układaniu diety.

Inne aplikacje są z kolei bardzo pomocne przy codziennym treningu. Korzystanie z nich nie tylko pomaga w mierzeniu swoich postępów, ale również daje sporo motywacji do dalszej pracy nad sobą. Prawdziwą "klasyką gatunku" jest w tym przypadku słynne Endomondo, aplikacja o niezliczonych możliwościach. Jest ona przede wszystkim bardzo uniwersalna, zatem mogą z niej korzystać osoby uprawiające mnóstwo różnych dyscyplin. Na przykład, w przypadku biegania czy spacerowania mierzy ona nasze kroki, przebyty dystans oraz to, jak wiele kalorii spaliliśmy w ciągu danego treningu. Swoimi wynikami można dzielić się również z innymi użytkownikami. Prowadzone tu są specjalne rankingi czy nawet konkursy, w których można niekiedy wygrywać ciekawe nagrody.

Tego typu aplikacje na pewno nie zastąpią nam realnej, ciężkiej pracy jaką musimy włożyć w osiągnięcie wymarzonych efektów. Niemniej jednak zapewniają one sporo dodatkowej motywacji, pomagają w planowaniu kolejnych kroków i pozwalają na ciągłe śledzenie swoich postępów – a wszystko to jest po prostu niezwykle przydatne.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać