W dobie wszechobecnej elektroniki warto zaoferować dziecku zupełnie inną rozrywkę, najlepiej taką, którą można wykonywać na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem może okazać się rower lub hulajnoga. W roli urozmaicenia dnia codziennego doskonale sprawdzi się też deskorolka. Ten wyjątkowy sprzęt polepsza koordynację ruchową, uczy zwinności i poprawia kondycję. Co warto wiedzieć o deskorolkach dla dzieci, aby zaopatrzyć się w dobry model?

Deskorolki, czyli tzw. skateboardy, po raz pierwszy pojawiły się w Ameryce w latach 50. XX wieku. Przypominają nieco deski surfingowe, tylko znacznie mniejsze i z doczepionymi kółkami. Wraz z upływem lat Deskorolki przechodziły wiele metamorfoz, dzięki czemu dziś można zaopatrzyć się w bardzo różnorodne modele. Sprzęt ten składa się przede wszystkim z decka, czyli powierzchni, na której umieszcza się nogi, trucków umożliwiających montaż kółek, łożysk i samym kółeczek. Jakie rodzaje deskorolek można zakupić w sklepach?

Rodzaje deskorolek

Dzięki szerokiej ofercie deskorolek, każdy rodzic znajdzie produkt idealny dla swojej pociechy. Zaznajomienie się z dostępnymi rodzajami tych produktów sprawi, że nikt nie będzie już miał kłopotu z odpowiedzeniem sobie na pytanie, jaka deskorolka najlepiej spełni swoje zadanie. Jakie produkty oferują producenci deskorolek, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających młodocianych skateboarderów?

a)Deska tradycyjna – o najbardziej spopularyzowanej formie, dobra do jazdy po chodnikach i innych płaskich terenach, idealna dla początkujących fanów deskorolek.

b)Deska typu cruiser – to deski nieco dłuższe od klasycznych desek, charakteryzują się spiczastym przodem i ściętym tyłem. Także dobre do jazdy po płaskim terenie, łatwe do prowadzenia.

c)Deska typu longboard – to deski znacznie dłuższe i węższe, dobre do jazdy z góry. To produkt dla wielbicieli szybkiej jazdy, więc raczej nie dla początkujących użytkowników deskorolek.

d)Fishboard – bardzo popularne wśród dzieci, nazywane po prostu fiszkami. Są krótkie, mają niewielkie rozmiary i dość duże kółka.

e)Waveboard – to bardzo nowoczesna odmiana Deskorolki. Składa się z dwóch odrębnych platform połączonych sprężyną i kółek obracających się o 360 stopni. Idealny prezent dla dzieciaków, które uwielbiają wyzwania i efektowną jazdę.

Jaka deskorolka dla początkujących?

Wybór rodzaju deski to nie wszystko, co trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupu tego rodzaju sprzętu. Koniecznie jest rozpatrzenie także innych kwestii i zastosowanie się do kilku podstawowych zasad. Pozwoli to na wybór najlepszej deski, która posłuży dzieciom przez więcej niż jeden sezon i stanie się o wiele ciekawszą rozrywką, niż telewizor czy gry komputerowe. O czym należy pamiętać, kupując deskorolkę?

1)Zawsze należy wybierać produkty z atestami i certyfikatami, aby mieć pewność, że zostały wykonane z bezpiecznych materiałów.

2)Deskorolkę należy dobrać do wieku i wzrostu dziecka. Dla małych skateboarderów będą odpowiednie deski o wymiarach około 45 x 13 cm, dla starszaków większe modele.

3)Na początek najlepiej zaproponować dziecku jazdę na deskorolce typu cruiser lub zwykłej, klasycznej. Idealne będą też fiszki.

4)Dla dziecka najlepiej wybrać łożyska ABEC3 lub ABEC5 oraz miękkie kółka.

 

Materiał zewnętrzny

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać