Pełne, duże i zmysłowe usta to zdaniem większości kobiet jeden z najatrakcyjniejszych elementów ich wyglądu zewnętrznego, którym można skutecznie przyciągać wzrok wszystkich mężczyzn. Nie każda kobieta może jednak cieszyć się czymś takim – wszystko zależy od tego, jak obdarzyła nas natura.

Dla wielu pań zbyt wąskie i niezbyt wydatne usta stanowią spore zmartwienie i źródło wielkich kompleksów; uważają one, że z ich powodu nie są w stanie spodobać się żadnemu mężczyźnie. Co zatem zrobić, jeśli marzymy o pięknych ustach, charakterystycznych chociażby dla wielu gwiazd filmowych, a jednocześnie natura nie była tu dla nas zbyt hojna? Rozwiązaniem może być nowoczesna medycyna estetyczna. Oferuje ona wiele zabiegów i możliwości, dzięki którym można skutecznie zniwelować takie niedoskonałości swojego wyglądu. 

Zabieg powiększania ust to jeden z najpopularniejszych zabiegów związanych z medycyną estetyczną. Przez wiele lat powszechnie uważano, że coś takiego jest dostępne jedynie dla celebrytek, ale od takich czasów wiele się zmieniło. Dziś zabieg powiększania ust jest bardzo łatwo dostępny, a związane z tym oferty odznaczają się sporym zróżnicowaniem na terenie całej Polski. Należy jedynie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy warto z tego korzystać? 

www.klinikamurano.com

"Powiększanie" ust w przypadku tego zabiegi jest określeniem dość nieprecyzyjnym. Nie chodzi w nim bowiem wyłącznie o zwiększenie rozmiaru warg – choć jest to jego częścią – ale również nadanie im odpowiedniego kształtu i podkreślenie ich konturów. Znacznie lepszym określeniem jest w takim razie "modelowanie". Trudno nie zauważyć tego, że rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością i decyduje się na to coraz więcej kobiet. Czy jednak faktycznie warto? Jakie są główne powody takiego wzrostu zainteresowania? 

Podstawową przyczyną są oczywiście względy czysto estetyczne. Niektóre kobiety są niezadowolone z wyglądu swoich ust – uważają, że są one zbyt wąskie i za mało wypełnione, przez co nie wyglądają atrakcyjnie. Współczesne celebrytki stworzyły niejako modę na duże, pełne usta – trudno jest znaleźć jakąkolwiek gwiazdę, która z okładek kolorowych magazynów nie uśmiecha się do nas takimi właśnie wargami. Kobiety podążają za tymi wzorcami i również chcą uzyskać taki efekt. 

Wiele osób sądzi, że istnieje jakaś konkretna granica wiekowa, przedział, w którym musi znajdować się kobieta aby móc poddać się takiemu zabiegowi. W rzeczywistości jednak takie ograniczenia nie istnieją. Statystyki pokazują jednak, że najczęściej decydują się na to kobiety w wieku od 25 do 50 lat, choć nie jest to żadna reguła. 

Kolejnym mitem na temat takich zabiegów jest przekonanie, że są one wykonywane za pomocą botoxu. Jest to substancja wykorzystywana przy zabiegach wygładzania zmarszczek i odmładzania skóry, ale nie daje ona efektu powiększania ust. Przy modelowaniu ust najczęściej stosowany jest kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalna, która występuje we wszystkich organizmach – również w ludzkim. Jego działanie polega na wiązaniu cząsteczek wody w skórze, co nadaje jej większej sprężystości. Preparat zawierający ten kwas jest zwykle stosowany pod postacią żelu. Może on mieć różną gęstość, w zależności od tego, jaki dokładnie obszar ust chcemy powiększyć i jakich efektów oczekujemy. 

powiększanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala nie tylko na powiększanie ust, ale również przywrócenie im dawnej jędrności i znaczne odmłodzenie, co jest szczególnie istotne dla kobiet po 50 roku życia. Wargi stają się dzięki niemu znacznie lepiej nawilżone i wyglądają o wiele młodziej. 

Zasadniczo, modelowanie ust jest dość prostym zabiegiem do którego nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Mniej więcej tydzień przed jego wykonaniem nie należy przyjmować w większej ilości leków przeciwzakrzepowych oraz przeciwzapalnych. Dobę przed i po wykonaniu zabiegu nie należy również spożywać alkoholu. 

Zabieg jest stosunkowo szybki. Przed jego wykonaniem stosuje się miejscowe znieczulenie, które minimalizuje jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia czy ból z nim związany. Lekarz podaje również leki przeciwwirusowe, które niwelują ryzyko wystąpienia infekcji. Zanim przystąpimy do jego wykonania, konieczne jest odbycie przynajmniej jednej konsultacji z lekarzem. Oceni on, jakie efekty można uzyskać w naszym konkretnym przypadku i czy substancje stosowane do modelowania ust będą dla nas bezpieczne. Ceny zabiegów nie są tak wysokie, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. W większości przypadków nie płaci się za to więcej, niż 1500 zł. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać