Dbanie o swój wygląd z całą pewnością nie jest oznaką zniewieścienia. Czysta cera, dobrze dobrana fryzura i odzież składają się na nasz wizerunek, a ten ma znaczenie w kontaktach zawodowych i towarzyskich. Chociaż kosmetyki dla panów już dawno przestały dziwić, wielu mężczyzn ciągle ma problemy z właściwą pielęgnacją.

Codzienna pielęgnacja w przypadku mężczyzn często ograniczana jest do niezbędnego minimum, a więc prysznica, mycia zębów i golenia. Niestety, źle dobrane kosmetyki oraz lekceważenie oczyszczania to najkrótsza droga do suchej, zniszczonej i pełnej zaskórników cery. Wielu panów nie wie jak dbać o skórę twarzy. Sama woda zmyje kurz i pot, ale nie poradzi już sobie z łojem. Z kolei zwykłe mydło o zasadowym odczynie niszczy kwaśną warstwę ochronną, przez co jego stosowanie sprzyja rozwojowi bakterii. Jak więc myć twarz i jakich kosmetyków do tego używać?

 

Produkty do zadań specjalnych

Skoro już wiadomo, że zwykłe mydło nie jest najlepszym rozwiązaniem, trzeba poszukać innych produktów, a tych wbrew pozorom wcale nie brakuje na sklepowych półkach. Specjalne żele, pianki czy musy to obecnie kosmetyki, które można znaleźć nie tylko wśród preparatów przeznaczonych dla pań. Z całą pewnością nie należy podbierać ich partnerce – męska skóra jest grubsza od damskiej i ma więcej gruczołów łojowych, dlatego potrzebuje innych składników pielęgnacyjnych. Z tego powodu zdecydowanie lepiej będzie sięgnąć po kosmetyki powstające właśnie z myślą o mężczyznach, jak np. NIVEA MEN. Każda cera wymaga dokładnego oczyszczenia dlatego też stosowanie żelu do mycia twarzy trzeba uzupełniać o peeling za pomocą kosmetyku z drobnymi ziarenkami. Taki zabieg sprawia, że cera staje się odświeżona i zregenerowana, a ponadto usunięcie martwego naskórka sprawia, że składniki kremu nawilżającego będą mogły efektywniej wnikać w głąb skóry.

 

Dobierz kosmetyki idealne dla Twojej cery

Kluczem prawidłowej pielęgnacji jest dobranie kosmetyków do rodzaju cery. Przede wszystkim należy więc ustalić, jaki mamy typ skóry. W jaki sposób je odróżnić? Skóra sucha jest zazwyczaj jasna, a nierzadko również ma rozszerzone naczynka. Charakterystyczne dla niej są zmarszczki wokół oczu, a także uczucie napięcia. Skóra tłusta jest gruba i szorstka, błyszczy się na czole, w okolicach nosa i brody, a jej właściciel boryka się z takimi problemami, jak rozszerzone pory, wypryski i zaskórniki. Skórę wrażliwą można rozpoznać po zaczerwienieniu, swędzeniu i uczuciu ściągnięcia, zwłaszcza po kontakcie z wodą i kosmetykami. Zależnie od tego, jaki mamy rodzaj cery, konieczne jest wybieranie przeznaczonych dla niej kosmetyków, w przeciwnym razie problemy charakterystyczne dla każdej z nich mogą się pogłębiać. Na szczęście producenci preparatów pielęgnacyjnych dla mężczyzn oferują produkty zróżnicowane, dzięki czemu każdy może znaleźć kosmetyki w pełni odpowiadające jego potrzebom.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać