Pielęgnacja włosów

Trudno jest zaprzeczyć temu, że zima to pora roku która posiada wyjątkowy urok. Pokrywająca wszystko warstwa białego śniegu, długie, romantyczne wieczory – wszystko to sprawia, że wielu z nas czeka na ten okres przez cały rok. Z drugiej strony nie da się zaprzeczyć, że warunki pogodowe panujące o tej porze są dla nas wyjątkowo trudne. Lód i zaspy śniegu znacznie utrudniają jazdę samochodem czy nawet poruszanie się na piechotę. Nasze ciało również jest narażone na liczne niebezpieczeństwa, jakie kryją się za całym tym urokiem. Skóra i włosy mogą ulegać w czasie zimy znacznemu uszkodzeniu. Wraz z nadejściem wiosny każdy z nas powinien zrobić zatem wszystko, aby przywrócić im ich dawny blask i nieco odbudować mocno nadszarpniętą kondycję. Radzimy, jak można szybko zadbać o swoje włosy – lepiej nie lekceważyć takich kwestii, bowiem uszkodzenia te mogą mieć potem trwały wpływ na to, w jakiej kondycji będą nasze włosy. 

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest regularne przygotowywanie dla swoich włosów specjalnej maski regeneracyjnej – zabieg ten wystarczy powtarzać raz w tygodniu, aby przyniósł dobre efekty. W sklepach znajdziemy szereg tego typu kosmetyków, wystarczy zatem wybrać coś dla siebie; trzeba jedynie pamiętać, aby decydować się wyłącznie na faktycznie dobre produkty. Niestety, wiele takich masek zawiera sporą ilość silikonów. Zwykle nie mówi się o tym otwarcie, ale składnik też może być dość szkodliwy dla zdrowia naszych włosów – powoduje on nadmierne ich wysuszenie i łamliwość. Trzeba zatem zwracać uwagę na to, aby wybierana przez nas maseczka zawierała jak najwięcej olejków i składników pochodzenia naturalnego – wówczas będzie dla naszych włosów faktycznie bezpieczna. W zupełności wystarczy nam, jeśli wykonamy taką maseczkę zaledwie raz w tygodniu; znacznie wzmocnimy w taki sposób nasze włosy.

Olejowanie jest kolejnym zabiegiem, który może nam w utrzymaniu jak najlepszej kondycji naszych włosów. Aby uzyskać odpowiednie efekty, należy robić coś takiego regularnie. Do takiego zabiegu można wykorzystywać wiele rodzajów olejów – z awokado, kokosowy, lniany i kilka innych. Również w tym przypadku trzeba jednak wybierać tylko takie produkty, które zawierają jak najwięcej zdrowych dla naszych włosów składników. Najlepiej sprawdzają się tutaj oleje tłoczone na zimno, bowiem na etapie produkcji nie tracą one tak wiele wartości. Olej powinien być nakładany na włosy na całej ich długości, nie tylko przy nasadzie.

Oprócz różnych zabiegów, bardzo ważna jest prawidłowa, codzienna pielęgnacja włosów. Warto znaleźć dobry szampon, który będzie w stanie zapewnić naszym włosom prawidłową regenerację. W sklepach spotkamy się obecnie z bardzo szerokim wyborem takich produktów, ale nie każdy z nich będzie odpowiedni dla włosów wyniszczonych przez trudne warunki panujące zimą. Dobry szampon powinien być łagodny i pozbawiony zbyt wielu chemikaliów, które wcale nie wpływają dobrze na stan naszych włosów. Niektóre kosmetyki są specjalne oznaczone jako przeznaczone nie tylko do pielęgnacji, ale również regeneracji włosów – będą one tu najlepszym wyborem. Pielęgnacji i regeneracji włosów nie służy też nadmierne używanie suszarki. Jeśli tylko mamy taką możliwość i nie śpieszy nam się zbytnio z suszeniem włosów, to lepiej jest tego unikać. Zresztą, warto pamiętać o tym przez cały rok, nie tylko po zimie, kiedy nasze włosy są szczególnie zniszczone.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać