Trudno o lepsze pomysły na upominek dla nastolatka od przedmiotów z kategorii elektronika i multimedia. Nowoczesne urządzenia i gadżety cieszą się ogromną popularnością w wielu grupach wiekowych, ale w szczególności wśród nastolatków. Co wybrać na prezent w zależności od zainteresowań nastolatka i konkretnej okazji?

Dla nastolatka interesującego się muzyką

Zainteresowania muzyczne zdecydowanie ułatwiają kupno ciekawego prezentu. Dla nastolatka, który interesuje się muzyką i lubi jej słuchać w każdej sytuacji, odpowiednimi prezentami będą:

 • Bezprzewodowe słuchawki – dają poczucie pełnej swobody podczas słuchania muzyki. Sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i na zewnątrz (wówczas warto wybrać model odporny na czynniki atmosferyczne). Słuchawki bezprzewodowe są świetnym rozwiązaniem nie tylko do słuchania muzyki, ale także do oglądania filmów i grania w gry.
 • Płyty muzyczne – dla osoby, która chętnie kolekcjonuje muzykę na płytach CD, to będzie idealny upominek. Warto sięgnąć po płyty ulubionych wykonawców nastolatka i najlepiej upewnić się przed zakupem, że wybrany album nie znajduje się już w jego kolekcji.
 • Bezprzewodowy głośnik – dla osoby, która lubi słuchać muzyki w dowolnych okolicznościach, przenośny głośnik będzie idealnym rozwiązaniem, które można będzie użytkować w plenerze, na wyjazdach i wycieczkach.
 • Adapter do płyt winylowych – jeszcze do niedawna słuchanie płyt winylowych było raczej domeną osób w średnim wieku i starszych, a dziś moda na czarne krążki muzyczne wraca i bardzo wiele młodych osób sięga po adaptery i nowe wydania muzyki na winylach.

Dla nastolatka interesującego się kręceniem filmów, prowadzeniem własnej strony, bloga lub vloga i graniem w gry

Coraz więcej młodych osób dostrzega swoją szansę na popularność, a nawet na zarobkowanie w internecie. Sukcesy wielu młodych youtuberów zachęcają kolejne osoby do działalności w sieci, zakładania ciekawych stron, kręcenia filmów i uczestniczenia w intensywnym życiu online. Prezenty dla nastolatków, którzy interesują się tego typu tematyką, to:

 • Kamera internetowa – nie chodzi o pierwszą z brzegu kamerę, która wystarczy wyłącznie do prowadzenia rozmów na czacie, ale o kamerę pracującą z wysoką rozdzielczością i wysoką liczbą klatek na sekundę. Kamera internetowa przyda się każdemu, kto nagrywa filmy z sobą w roli głównej lub filmy z gier i tutoriale, a także streaminguje różnego typu treści.
 • Wysokiej jakości klawiatura – wiele osób młodych spędza przy komputerze wiele godzin dziennie. Ich pasją mogą być blogi, programowanie, gry komputerowe i wiele innych rzeczy, ale kluczową kwestią pozostaje fakt, że do działania w sieci niezbędna jest im wygodna klawiatura. To gotowy pomysł na trafiony prezent. Warto sięgnąć po model z wyższej półki, o ergonomicznym kształcie, może nawet po opcję gamingową, która dobrze sprawdza się nie tylko w grach, ale też podczas pisania.
 • Licencja na wybrany program (na przykład do montażu wideo) – jeśli dokładnie znamy pasje i potrzeby nastolatka i wiemy, jaki program mógłby się mu przydać, warto pomyśleć o takim upominku.
 • Akcesoria gamingowe – wielu współczesnych nastolatków pasjonuje się grami komputerowymi i e-sportem. Do działań tego typu niezbędny jest nie tylko odpowiedni komputer i sama gra, ale też różnorodne akcesoria. Kluczową kwestią w grach bywa klawiatura i mysz, czasami sięga się po pady i joysticki. Każdy z tych przedmiotów, o ile wybierzemy dobry, popularny i dobrze oceniany model, będzie dobrym wyborem na prezent.

Dla nastolatka interesującego się sportem i aktywnością outdoorową

Pomimo rosnącego zainteresowania e-sportem i grami komputerowymi, wcale nie zmalało zainteresowanie aktywnością sportową, ruchem na świeżym powietrzu, turystyką i rekreacją. Wiele młodych osób nie wyobraża sobie życia bez biegania, jazdy na rowerze czy uprawianiu innego typu sportu. Świetnym pomysłem na prezent dla takich osób może być:

 • Kamera sportowa – jazdę na rowerze, deskorolce lub snowboardzie można przecież uwiecznić, by móc pokazać swe osiągnięcia i przeżycia innym. Niezastąpionym narzędziem do rejestracji sportowych wyczynów jest właśnie kamera sportowa, którą można będzie zamontować na przykład na kasku.
 • Deskorolka elektryczna – deska elektryczna to świetny gadżet dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Deskorolka tego typu pozwala na ciekawą, zupełnie nietypową jazdę, która wymaga zupełnie innych umiejętności niż poruszanie się na klasycznej deskorolce.
 • Smartwatch – dla każdego, kto prowadzi bardzo aktywny i sportowy tryb życia, inteligentny zegarek może okazać się niezwykle przydatny. To narzędzie, które pomoże zapamiętywać trasę, analizować osiągnięcia, kontrolować puls, odbierać powiadomienia z aplikacji i wykonywać szereg innych działań.

Wybór dobrego i trafionego upominku nie jest prosty. Oferta produktów, które nadają się na prezent dla nastolatka jest tak szeroka, że bez wstępnej selekcji trudno byłoby się na cokolwiek zdecydować. Dlatego właśnie warto dobierać prezenty do zainteresowań obdarowywanej osoby, bo wówczas mamy pewność, że będą trafione i przydadzą się w praktycznym zastosowaniu.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać