Suszenie włosów suszarką często jest powodem ich nadmiernego przesuszenia. Z drugiej strony suszarka jest czasem jednym wyjściem, gdy chcemy ułożyć włosy jak najszybciej. Jej korzystanie nie musi jednak oznaczać pogorszenia kondycji włosów. Sprawdź, jak wybrać i jak korzystać z suszarki tak, aby ich nie zniszczyć.

W sklepach możemy znaleźć różnego rodzaju suszarki. Różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim wielkością oraz posiadanymi funkcjami. Gdy poszukujemy suszarki, która nie będzie pogarszała stanu włosów, powinniśmy skupić się na kilku z nich.

Duża suszarka – szybsze suszenie

Przede wszystkim warto wybrać suszarkę większą, z kolei modele turystyczne lepiej zostawić na wyjazdy. Duża suszarka generuje więcej ciepłego powietrza, dlatego możemy nią szybciej wysuszyć fryzurę i nie narażamy wtedy włosów na długie suszenie – im krócej, tym lepiej. Pamiętajmy też o tym, że najlepiej podsuszyć nieco włosy ręcznikiem albo bawełnianą koszulką przed użyciem suszarki.

Im niższa temperatura, tym lepiej

Największym zagrożeniem dla stanu włosów jest suszenie ich w wysokiej temperaturze. Właśnie dlatego dobra suszarka powinna mieć funkcję zimnego nawiewu. Z drugiej strony, wyższa temperatura to łatwiejsze ułożenie fryzury. Gdy chcemy jej używać, warto zakupić kosmetyki do ochrony włosów przed wysokimi temperaturami.

Jonizacja – gładkie włosy bez elektryzowania

Po wysuszeniu twoje włosy są naelektryzowane i nie wyglądają gładko? W takim przypadku warto pomyśleć o zakupieniu suszarki z funkcją jonizacji. Polega ona na generowaniu jonów ujemnych, które neutralizują jony dodatnie odpowiedzialne za elektryzowanie się włosów. Dzięki temu suszarka z jonizacją sprawia, że włosy są gładsze, bardziej miękkie i nie elektryzują się!

Gdy również chcesz, aby w twojej łazience zagościła tania i dobra suszarka do włosów, zwróć uwagę na powyższe parametry. Oczywiście, pamiętaj o tym, aby włosy suszyć suszarką jak najrzadziej i dbać o ich kondycję, stosując różnego rodzaju kosmetyki pielęgnacyjne – dobry szampon, odżywkę, maskę, kosmetyki ochronne.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać