Każda z pań obowiązkowo w swojej garderobie powinna posiadać przynajmniej jedną parę czarnych szpilek, elegancką sukienkę i pasującą do nich torebkę wizytową. Ostatni element jest idealnym elementem wykończeniowym, który bardzo często przykuwa uwagę otoczenia ze względu na przepiękne zdobienia i kształt.

Z okazji końca roku 2016, poniżej znajduje się małe zestawienie torebek wizytowych, które w minionym roku były najbardziej pożądanymi produktami na polskim rynku modowym. Większość z nich fantastycznie będzie nadawało się na zabawę sylwestrową, tak więc warto delikatnie zagłębić się w temat.

Mały kuferek

Odkąd kobiety zaczęły bywać na tak zwanych salonach, od tamtego czasu razem z nimi pojawiły się one. W torebce wizytowej musi znaleźć się miejsce przede wszystkim na elementy kosmetyczne, które pozwolą w trakcie wyjścia na delikatne poprawki w damskiej toalecie. Chodzi tu między innymi o szminkę, puder, czasami można wziąć parę patyczków do uszu, które pozwolą na poprawienie rozmazanego makijażu. Modele z serii „kuferki” są fantastycznym odwzorowaniem mody rodem z XIX wiecznej Francji, gdzie przede wszystkim ważne było w niej miejsce na perfumy. W obecnych czasach zamiast delikatnego , usztywnianego materiału można częściej spotkać modele, które posiadają mocną, bardzo sztywną konstrukcję. Torebka wizytowa koniecznie musi mieścić się w jednej ręce, więc rozmiary nie mogą przekracza 40 cm długości i 10 szerokości. Jest to górna granica, dzięki której model ten pozostaje zgrabny i elegancki. Projektanci i projektantki torebek wizytowych zdecydowanie stawiają na stonowane odcienie kolorystyczne, które pozwalają pozostać w cieniu, a nie grać pierwszą rolę podczas prezentowania się stylizacji. Co prawda zdarzają się modele torebek, od których nie można odwrócić wzroku ale jest takich przypadków naprawdę niewiele. Wiąże się to między innymi z ceną takiej torebki wizytowej i najwyższej klasy zdobieniami. Najczęściej używanymi kolorami są barwy różu, czerni i szarości. Ponadto można spotkać się z brudną bielą i kolorem naturalnym. Zapięcia torebek wizytowych utrzymanych w stylu kuferka są zatrzaskowe, rzadziej zapinane na zamek błyskawiczny.

torebki wizytowe

Lakierowane kopertówki

Z łatwością można się domyślić o jakim typie będzie mowa. Nazwa „kopertówka” wzięła się z wyglądu torby, a raczej torebeczki. Jest ona mała, kształtna, wykonana z mocnego materiału. Prawdziwy model nie posiada paska, na którym jest zawierzana przez ramię, ponieważ traci wtedy swój urok. Ten model torebki wizytowej pozostaje w sferze eleganckiej, ponieważ podobnie jak do kuferka, nie można w niej zmieścić zbyt wielu przedmiotów. Zdecydowanie traci ona wtedy wszystkie swoje walory estetyczne, a czasem przeładowanie jej prowadzi do utrudnień związanych z zamknięciem jej. Zdecydowanie można łączyć ją z eleganckimi kreacjami rodem z czerwonego dywanu, a także idąc na randkę do kina lub teatru. Ten model torebki wizytowej jest przepiękny, podkreśla grację, piękno i uwodzicielskość, którą każda kobieta ma w sobie. Jeśli chodzi o preferowane barwy, zdecydowanie poleca się wybór odcieni pastelowych, takich jak błękit, pudrowy czy stonowany chabrowy, ponieważ są to barwy uważane za eleganckie. Wybierając model torebki wizytowej, dobrze jest kierować się modelem butów, które chce się założyć danego wieczoru. Powinny one tworzyć razem zgraną harmonię.

Czarna do małej czarnej

Ostatni pożądany model to ten utrzymany w czarnej tonacji kolorystycznej. Jak wszyscy wiedzą czarny nigdy nie wychodzi z mody i zawsze będzie uważany za kolor elegancki i stonowany. Ubrania w tym kolorze dodają wdzięku i klasy, ponadto potrafią wyszczuplić sylwetkę. Prawdą jest również to, że nie każdemu ten kolor pasuje. Najlepiej prezentuje się na blondynkach i osobach o ciemniejszej karnacji. Czarny powoduje bowiem, że cera wydaje się być bardziej stonowana. Jeśli osoba blada założy czarną bluzkę, jasność jej cery jest jeszcze bardziej potęgowana. Na całe szczęście jednak ta zasada nie tyczy się posiadanych dodatków w tym odcieniu, dlatego torebki wizytowe czarne są tworzone z myślą o wszystkich kobietach. Nie ma zdecydowanego, jednego modelu, który wybiłby się w tym roku na szczyty popularności. Z całym przekonaniem można stwierdzić, że to odcień, a nie fason odegrał największą rolę. Ten model torebki wizytowej charakteryzuje się przede wszystkim funkcjonalnością i zgrabnością. Można jej używać nawet w sytuacjach dnia codziennego.

Sylwestrowa noc

Wielu tę noc uważa za szczególnie ważną, ponieważ tak jak żegnasz stary rok, tak przywitasz nowy i tak będzie ci się wiodło przez następne 365 dni. Na szczęście to tylko legendy, które nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jedno jest pewne, nowy model torebki wizytowej zakupionej na sylwestrową noc z całą pewnością przyda się jeszcze nie raz w roku nadchodzącym.  

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać