Czasami fryzura pozostawia wiele do życzenia. Z Bad hair day do czynienia ma teraz większość osób, która z utęsknieniem czeka na wizytę u fryzjera. Ponieważ kolejki są długie, warto spróbować sposobów, które pomogą ujarzmić nieudaną fryzurę. Oto nasze propozycje.

Po pierwsze: radykalne cięcie i stylizację masz z głowy

Czasami mamy dość nieudanej fryzury, czy zbyt długich włosów, w końcu moda na hippie nie każdemu odpowiada, a są mężczyźni, którzy ze względu na pracę nie mogą mieć dłuższych włosów. Jeśli musisz ubierać kask czy pracujesz z maszynami, gdzie posiadanie długich włosów po prostu przeszkadza, nie czekaj aż zwolni się termin i chwyć za maszynkę. Ona skutecznie poradzi sobie z Twoim „bad hair day”. Oczywiście jeśli myślisz, że trymowanie włosów jest łatwe, to niestety musimy wyprowadzić cię z błędu. Jednak możesz spróbować. Jeśli Ci nie wyjdzie, to zawsze pozostanie noszenie czapki z daszkiem i czekanie do momentu, kiedy włosy odrosną, wszak zawsze kiedyś odrastają…

Po drugie: zaczesz włosy do tyłu i użyj pomady

Nie masz czasu na długie układanie fryzury, a masz akurat bad hair day. Do tego jeszcze przed wyjściem musisz założyć maseczkę. Mamy dla Ciebie bardzo wygodne rozwiązanie. Fryzura ala lata 30-te to jest to. Zatem zaczesz włosy do tyłu i użyj kremu do włosów męskich, czyli pomady, aby ujarzmić je w tym kształcie. Dzięki temu nawet jeden kosmyk nie będzie odstawał, a jednocześnie efekt będzie świetny. Twoje włosy nie będą „tańczyć” na wietrze, zatem fryzura w takim samym stanie przetrwa nim dotrzesz do pracy, nawet jeśli będzie niepogoda. Wystarczy, że użyjesz pomady o mocnym chwycie. Taka fryzura pasuje zarówno do eleganckiego garnituru, jak i bardziej swobodnego stroju, składającego się z jeansów i casualowej koszuli. W tym wydaniu możesz pójść również na randkę. Na pewno zrobisz duże wrażenie. Musisz jednak pamiętać, że ta fryzura najlepiej prezentuje się w przypadku mężczyzn, którzy mają gęste włosy.

Po trzecie: wykorzystaj bad hair day i stwórz artystyczny nieład na swojej głowie

Czasem trudno włożyć grzebień we włosy. Jeśli budzisz się z każdym włosem w inną stronę, a przed snem myłeś włosy i się spieszysz, to nie musisz się martwić. Możesz wykorzystać ten efekt, tworząc artystyczny nieład na swojej głowie. Zatem weź do ręki krem do włosów męskich, najlepiej taki na bazie wody, który ma lekki lub średni chwyt, rozgrzej go w dłoniach, a następnie wetrzyj w kosmki układając w różnych kierunkach. Możesz również ułożyć klasycznego czuba, jeśli Twoje włosy są krótsze po bokach i dłuższe u nasady. Taka fryzura świetnie sprawdzi się gdy masz wolny dzień lub w pracy nie obowiązuje Cię klasyczny dress code. Wtedy taka fryzura mogłaby być uznana za pewnego rodzaju faux pas. Jednak możesz ułożyć również włosy w elegancki sposób, przedstawiony jako nasza czwarta propozycja.

Po czwarte: użyj szczotki, pomady i suszarki, stwórz pompadour lub side part

Niewątpliwie kremy do włosów męskich dobrze sprawdzają się do ujarzmienia fryzury. Można wykonać bardzo staranną fryzurę, jednak trzeba wiedzieć, że nie zajmie ona przysłowiowych 5 minut. Trzeba zarezerwować kilkanaście. Zatem potrzebne będą: szczotka, pomada i suszarka z dyfuzorem. Najpierw nakładasz odpowiednią ilość kremu do włosów na swoje kosmyki i układasz je w wybranym przez siebie kierunku. Następnie włosy nawijasz na szczotkę, by podnieść je u nasady i używasz suszarki z dyfuzorem. Podgrzana pomada pomaga wystylizować włosy. Kiedy już objętość pompadour jest wykonana, na koniec możesz jeszcze użyć pomady w celu wykonania końcowego szlifu Twojej efektowne fryzury. Możesz również zdecydować się na układanie włosów na bok i wykonanie przedziałka, zwłaszcza jeśli Twoje włosy są przystrzyżone i ułożone na side part. Przy odpowiednim cięciu taka fryzura dość dobrze się trzyma i nawet przy bad hair day jej poprawienie nie będzie zajmować Ci wiele czasu. Zatem podstawą jest znalezienie odpowiedniego barbera, który ją wykona. Na szczęście już bez przeszkód możesz zapisać się do fryzjera. 

Poradzenie sobie z bad hair day wcale nie musi oznaczać długiej stylizacji włosów. Możesz wykorzystać jeden z naszych sposobów. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać