masaż twarzy

Masaż ma wiele zalet. Nie tylko leczy, pobudza i relaksuje, ale i skutecznie oszukuje czas. Ugniatanie, wyciskanie i rozcieranie skóry może być dobroczynne zarówno dla zdrowia, jak i dla urody, co już dawno zostało potwierdzone przez ekspertów. Jak zatem sięgać po moc masażu? Masaż jest nie tylko jednym z najdoskonalszych, ale i najbardziej wiekowych narzędzi wykorzystywanych przez fizjoterapię. Nie może być zresztą inaczej skoro jego właściwości były znane już w starożytnych Chinach. Oczywiście, nasza wiedza na temat możliwości masażu ewoluowała przez lata i dziś wiemy już, że masaż nie tylko leczy, pobudza i relaksuje, ale również upiększa. 

Gdy krem to za mało

W zależności od tego, jaką technikę zastosujemy, masaż może działać zarówno na masowane miejsce, jak i na nasz cały organizm. Szczególnie spektakularne rezultaty przynosi przy tym wykonywanie go na twarzy, okazuje się bowiem, że pozwala to nie tylko na usprawnienie krążenia, ale również na drenaż limfatyczny. W konsekwencji nasza skóra staje się lepiej odżywiona i zdecydowanie bardziej elastyczna, a układ limfatyczny wyjątkowo sprawnie odprowadza z organizmu toksyny. Co więcej, masaż współgra z peelingiem i nie da się go przecenić, gdy chcemy pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Jeśli zastanawiamy się nad tym, kiedy przystąpić do wykonywania masażu twarzy, znakomitym momentem może okazać się między innymi codzienna aplikacja kremu. Proste ruchy poprawiają ukrwienie skóry, dzięki czemu zawarte w kremie substancje odżywcze są przez nią szybciej wchłaniane. Oczywiście, sam masaż powinien być wykonywany w odpowiedni sposób, a więc począwszy od szyi, w kierunku skroni przez około pięć minut. Naturalnie, wcale nie musimy ograniczać się jedynie do masażu twarzy. To przecież znakomity sposób na redukcję napięcia mięśniowego, usprawnienie cyrkulacji krwi i chłonki, ujędrnienie skóry i piękny wygląd. Masaż poprawia też nastrój i samopoczucie, co również jest jego ogromnym atutem.

Przegląd najciekawszych technik masażu

Jedną z najciekawszych technik stosowanych w masażu jest głaskanie, dla którego charakterystyczne jest to, że nie tylko go rozpoczyna, ale również kończy. Jego zaletą jest między innymi usuwanie zrogowaciałego naskórka i stabilizacja pracy wykonywanej przez gruczoły łojowe, choć technika ta poprawia również gładkość oraz sprężystość skóry. Warto mieć na uwadze także zalety rozcierania, technika ta ma bowiem działanie rozgrzewające, a jednocześnie pobudza krążenie i przyspiesza metabolizm komórkowy. Niestety, nie jest to najlepszy sposób na masaż okolic oczu, może bowiem przyczynić się do powstania zmarszczek. Inna technika, która zasługuje na nasze zainteresowanie to ugniatanie. Po raz kolejny mamy do czynienia ze sposobem przyspieszającym krążenie krwi i metabolizm komórkowy, na tym jednak nie kończą się jego zalety. Ugniatanie uelastycznia skórę, a jednocześnie sprawia, że jest ona bardziej napięta. Pomimo licznych zalet ugniatanie nie jest wskazane, gdy mamy problemy z pękającymi naczynkami. Na koniec zabiegu warto pomyśleć również o wyciskaniu, a więc o skutecznej technice, która skutecznie eliminuje z organizmu toksyny i zastoje limfatyczne. Masaże są coraz częściej polecane jako wartościowe uzupełnienie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Przykładem może być choćby masaż antycellulitowy stosowany coraz częściej razem z witaminami i preparatami o działaniu lipolitycznym.

Na czym polega modelowanie masażem?

Masaż stał się cenną inspiracją dla wielu zabiegów, których celem jest modelowanie sylwetki. Tu ciekawym przykładem może być endermologia antycellulitowa, a więc metoda, która przewiduje rolowanie ciała. Wykorzystywane w niej urządzenie jest wyposażone w głowicę z dwoma rolkami uruchamianymi w różnych kierunkach, co pozwala na wybór pożądanego działania – wyszczuplającego lub umożliwiającego skuteczną walkę z cellulitem. Jest to nowoczesna technologia, której podstawowa zaleta polega na uwalnianiu z tłuszczu komórek tłuszczowych, a w dalszej kolejności również na produkcji kolagenu. Oczywiście, efekty zabiegu mogą być jeszcze lepsze, jeśli będzie on występował w połączeniu z mezoterapią. To właśnie metody łączone są dziś zresztą wyjątkowo wysoko cenione, charakteryzuje je bowiem nie tylko kompleksowość, ale i to, że działają szybciej niż klasyczne zabiegi. Kuracja wymaga też pewnego poświęcenia od jej uczestnika. Kluczowe znaczenie ma przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, wskazana jest jednak również lekka gimnastyka oraz picie przynajmniej półtora litra wody dziennie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać