Jeśli Twoje dziecko jest miłośnikiem klocków Lego, a Ty uwielbiasz swoje dziecko i chcesz zrobić mu niezwykłą niespodziankę, zabierz je w podróż do Danii, do Legolandu. W zbudowanym z ponad 60 milionów klocków parku, znajdują się atrakcje dla dzieci w każdym wieku a rejsy turystyczne do Dani wyruszają kilka razy w tygodniu.

Legoland Billund w Kopenhadze.

Legoland Billund w Kopenhadze to najstarszy z Legolandów, działa już od 1968 roku. Otwarty jest między kwietniem a listopadem. Do jego budowy wykorzystano ponad 60 milionów klocków Lego. Ale klocki to nie jedyna atrakcja parku. Znaleźć tam można również m.in. kolejki górskie, rollercoastery, karuzele i łódki. Każdy, mały i duży, znajdzie tam atrakcje odpowiednie dla siebie.

Jak się przygotować do zwiedzania Legolandu?

Park zajmuje powierzchnie 123000 m2, na tym obszarze zmieszczono wiele atrakcji, dlatego przed przyjazdem warto przejrzeć mapy i zaplanować, co chce się zwiedzać i ile czasu może to zająć. Jeśli więcej niż 1 dzień można zatrzymać się w pobliskim, rodzinnym hotelu. Planując trasę zwiedzania, trzeba uwzględnić wzrost dziecka, ponieważ niektóre atrakcje są dostępne dla dzieci powyżej 120 cm. Bilety najlepiej kupić online. Pozwoli to uniknąć kolejek. Warto zabrać ze sobą płaszcze przeciwdeszczowe, bo część atrakcji znajduje się na wodzie i łatwo się zamoczyć. Wcześniej trzeba też pomyśleć o posiłkach dla dzieci. Na terenie parku można zjeść  głównie fastfood i jeśli rodzicom zależy, żeby dzieci zjadły coś zdrowego, można zabrać ze sobą np. kosz piknikowy. W parku znajdują się wózki, w których można je wozić.

Wreszcie, chyba najważniejsze, jeśli dziecko jeszcze samo nie korzysta z telefonu, warto napisać mu na rączce, lub schować do kieszeni kartkę z numerem telefonu do rodzica, na wypadek gdyby się zgubiło.

Atrakcje Legolandu.

Park podzielony jest na kilka krain, najbardziej popularny jest Mini Land – kraina, w której znajdują się sławne budynki z Danii, zabytki ze Szwecji, Norwegii, Szkocji, Niemiec, Holandii oraz Kennedy Space Center, Mount Rushmore i Statua Wolności ze Stanów oraz Akropol z Aten, wszystko w skali 1:20.

Duplo Land zaprojektowany  jest dla dzieci w wieku 2-6 lat Duplo Land , a domki zabaw zbudowane są z klocków Duplo. Tu najmłodsi mogą budować oraz bawić się w samolotach i samochodach wybudowanych z klocków.

Kolejne krainy to: Pirate Land, kraina dla wszystkich miłośników piratów i wodnych atrakcji (znajduję się tu między innymi wodospad i kolejka wodna) oraz Legoredo Town, czyli miasteczko w stylu dzikiego zachodu. Fani westernów będą mogli wybrać się w podróż kolejką po świecie Indian, kowbojów i poszukiwaczy złota. Lubianą przez wiele dzieci krainą jest Knight’s Kingdom. To świat średniowiecznych rycerzy. Główną atrakcją jest tu kolejka w kształcie smoka. To prawdziwe wyzwanie dla odważnych, ponieważ jej trasa biegnie m.in. przez mroczne podziemia zamku.

Zmęczeni atrakcjami na świeżym powietrzu chwilę wytchnienia znajdą w Imaginarium Zone w kinie 4D.

Dla wielbicieli ekstremalnych przeżyć, szybkości i adrenaliny, idealny będzie Adventure Land, w którym można jeździć kolejkami i rollercoasterami. Atrakcją tej strefy jest kolejka X-treme Racers. Podczas zjazdu porusza się z ogromną prędkością  po bardzo pozakręcanym torze o długości ponad 400 m. Natomiast miłośnicy zwierząt docenią Polar Land, w którym znajduje się między innymi pingwinarium, z prawdziwymi pingwinami.

Jak dotrzeć do Legolandu?

Aby uatrakcyjnić wyjazd z dzieckiem do Legolandów warto wybrać rejs turystyczny do Dani. Promy do Dani odchodzą z Gdyni. Tu można znaleźć rozkłady: http://www.stenaline.pl/do-szwecji/rejsy-turystyczne/legoland 

Wybierając rejsy turystyczne zamiast podróży samolotem, można zabrać swój samochód, co pozwoli zwiedzić również okolice Legolandu. Z atrakcji dla najmłodszych godne polecenia są Lalandia i Givskud Zoo. Lalandia to największy park wodny w Dani, znajdują się tam olbrzymie kryte baseny w subtropikalnym klimacie, zjeżdżalnie i nawet pola golfowe. Givskud Zoo to park safari w którym zgromadzono 120 gatunków zwierząt. Podzielono je na 4 strefy, ze względu na kontynenty, z których pochodzą: Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Azja i Afryka. Po parku należy poruszać się autem, ponieważ zwierzęta chodzą po nim zupełnie swobodnie.

Takiego weekendu dziecko nie zapomni na długo!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać