Karpacz i Karkonosze − co warto zobaczyć?

Pośród turystów istnieje wiele upodobań − niektórzy nie wyobrażają sobie lata bez wyjazdu nad morze, inni wolą góry, które gwarantują mnóstwo atrakcji w sezonie i poza nim. Część podróżnych stawia na spokojny odpoczynek. Część natomiast poszukuje przygód. Dużym zainteresowaniem wśród osób planujących wyjazdy zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym cieszy się Karpacz. Piękne okolice Karkonoszy zagwarantować mogą różnego rodzaju rozrywkę, dzięki czemu niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy wybierze tu odpowiednie aktywności dla siebie.  A co warto zobaczyć w tym regionie?

Kościół Wang

Kościół Wang to wyjątkowa świątynia ewangelicka dostępna do zwiedzania w Karpaczu. Powstała około XII-XIII wieku w Norwegii. Przeniesiona do Polski została natomiast dopiero w wieku XIX. Do budowy konstrukcji użyto sosnowych bali i zastosowano złącza ciesielskie, bez gwoździ. Na przestrzeni lat dobudowano również dzwonnicę, mającą chronić obiekt sakralny przed podmuchami wiatru znad Śnieżki. Kościół stanowi chętnie odwiedzaną atrakcję turystyczną i przyciąga podróżnych z Karpacza oraz pobliskich miejscowości.

Majestatyczne wodospady

Ten, kto jest miłośnikiem natury, chętnie podziwia przyrodę. Karkonosze to nie tylko wspaniały widok gór, urocze potoki i strumyki, lecz również przepiękne wodospady. W regionie zobaczyć można kaskadę potoku Szklarka, a także Wodospad Kamieńczyka, który składa się aż z trzech kaskad. Choć w sezonie zwykle spotkać można przy tych atrakcjach licznych turystów, to poza nim liczba odwiedzających spada. Wtedy spokojnie kontemplować można piękno przyrody i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Szczyty górskie

Czym byłby wyjazd w góry bez odrobiny wspinaczki? Fani zdobywania szczytów bez wątpienia chętnie wyruszą na Śnieżkę (1600 m n.p.m.), podziwiając po drodze wspaniałe górskie widoki. Dużym zainteresowanie wzbudzają też szczyty po stronie czeskiej. Aby poczuć wyjątkowy klimat gór, warto odwiedzić charakteryzujące się wieloletnią tradycją schronisko Samotnia, w którym zarezerwować można nocleg. Jeżeli natomiast kondycja fizyczna nie pozwala na wspinaczkę lub po prostu inne są preferencje turysty, okolica obfituje w mniej forsowne trasy, w tym spacerowe. 

Różnorodność atrakcji w mieście

Również w samym Karpaczu nie może być mowy o nudzie. Na turystów czekają atrakcyjne muzea, w tym słynne Muzeum Zabawek, jak i Multimedialne Muzeum Karkonoszy. To dobra propozycja spędzenia wolnego czasu na przykład wówczas, kiedy pogoda nie dopisuje i pada deszcz. W mieście istnieje też Park Wodny. W Karpaczu turyści skorzystać mogą z szerokiej oferty gastronomicznej i skosztować lokalnych przysmaków. 

Karpacz oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. W ciepłych miesiącach górskie szczyty zapraszają do ich zdobywania, zaś zimą dla turystów otwierają się szlaki narciarskie. W mieście i okolicach zwiedzić można przepiękne pomniki przyrody, interesujące muzea oraz skorzystać z różnego rodzaju rozrywek. To idealna destynacja na wyjazd ze znajomymi, z ukochaną osobą czy z dziećmi. Zatem jeśli planujesz wypad w góry - koniecznie sprawdź noclegi Karpacz. Znajdziesz tu odpowiednie zakwaterowanie, w korzystnej cenie - bezpośrednio od właściciela.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać