Gdy wybieramy hotel, w którym spędzimy rodzinny weekend, mamy nadzieję, że obsługa będzie dbała zarówno o nasz komfort i satysfakcję, jak i o bezpieczeństwo. Warto zatem zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę chcąc, aby wypoczynek był naprawdę udany.

Po pierwsze – lokalizacja

Wybór lokalizacji hotelu nie powinien być przypadkowy, wskazane jest bowiem, aby każdy z gości czuł się w nim komfortowo. Jeśli zatem mamy do czynienia z rodzinami, idealnie sprawdzi się obiekt wyposażony zarówno w duży parking, jak i tereny rekreacyjne. Nie musi być on wcale usytuowany tuż przy krakowskim Rynku, gwar może mieć bowiem niezbyt dobry wpływ na sen dzieci. W takiej okolicy trudno też o place zabaw i inne atrakcje dla najmłodszych.

Po drugie – spokój to podstawa

Jeśli decydujemy się na weekendowy pobyt w hoteli, musimy mieć na uwadze to, że na jego terenie może odbywać się wesele albo inne grupowe spotkanie z hałasem i tłokiem do późnych godzin nocnych. Jeśli więc przystępujemy do rezerwacji, powinniśmy upewnić się, czy w terminie, w którym myślimy o wynajęciu pokoju, nie odbywa się jedno z takich wydarzeń.

Po trzecie – odpowiednia infrastruktura

Hotel, w którym chcemy spędzić rodzinny weekend powinien być dostosowany do specyficznych potrzeb charakterystycznych dla rodzin z dziećmi. Warto zatem zorientować się, czy dysponuje wydzielonym miejscem na wózki dziecięce, windami oraz innymi udogodnieniami stworzonymi z myślą o najmłodszych. Tu szczególny nacisk kładzie się na obiekty, które zostały stworzone z myślą o dzieciach – placach zabaw albo basenem wyposażonym w atrakcje dla maluchów.

Po czwarte – komfort w pokoju

Zawsze warto też zadać sobie pytanie o to, jakie udogodnienia czekają na nas w samych hotelowych pokojach. Jeśli więc mamy do czynienia z apartamentem rodzinnym, mamy prawo oczekiwać w nim łóżeczka dla niemowlęcia, dostawki dla starszego dziecka, przewijaka, lodówki i plastikowych sztućców. Również w łazience mile widziany jest podest do umywalki, łazienka i mata antypoślizgowa.

Po piąte – bezpieczeństwo

Rodzinny apartament powinien być nie tylko komfortowy, ale również bezpieczny, a to oznacza zabezpieczenie kontaktów i krawędzi mebli, dziecko może się bowiem zranić choćby przez przypadek. Nie inaczej sytuacja powinna się przedstawiać w przypadku okien i drzwi na balkon.

Po szóste – dziecięce menu

Również hotelowa restauracja powinna odpowiadać potrzebom małych gości. Normą staje się między innymi specjalne menu, w którym można spotkać frytki, makarony i pizzę, a więc te posiłki, o których wiadomo, że dzieci je kochają. Nie zaszkodzi również jeśli w karcie poza gramaturą i ceną pojawią się informacje o ewentualnych alergenach. Przed wynajęciem apartamentu należy też upewnić się, czy zagwarantowana zostanie nam odpowiednia wygoda jedzenia z dziecięcą zastawą i kubeczkami, które łatwo trzymać w małych rączkach.

dania dla dzieci w hotelu

Po siódme – atrakcje dla najmłodszych

Gdy planujemy rodzinny wyjazd, musimy zadbać o atrakcje dla dzieci, hotele coraz częściej mają więc w swojej ofercie programy animacyjne z zajęciami tanecznymi, nauką pływania oraz pierwszymi krokami na narciarskim stoku, jeśli wizyta odbywa się zimą. Często dużą pomocą dla rodziców okazuje się możliwość wypożyczenia książeczek albo bajek na DVD. Również w pokoju powinny być zapewnione kanały dla dzieci dostępne w telewizji. Po ósme – pomoc opiekunki Rodzicom z pewnością spodoba się możliwość wynajęcia profesjonalnej opiekunki. Ta będzie mogła zająć się dziećmi podczas gdy rodzice zechcą udać się do SPA albo na kolację.

Po dziewiąte – atrakcje dla młodzieży

Zapewnienie rozrywki najmłodszym jest mile widziane, nie jest to jednak wszystko, co może zaproponować hotel. Jego właściciele powinni zatem zainteresować się i tymi rozrywkami, które można zaoferować nastolatkom. Jeszcze przed wynajęciem apartamentu warto więc upewnić się, że można w nim liczyć na dostęp do Internetu. Coraz więcej hoteli oferuje też możliwość wypożyczenia konsoli do gier. Jak płacić za rodzinne atrakcje? W zależności od polityki prowadzonej przez dany hotel każda z wymienionych atrakcji może być dostępna zarówno w standardzie, jak i za dodatkową opłatą. Już choćby dlatego o warunkach korzystania z poszczególnych rozwiązań wypada dowiedzieć się z wyprzedzeniem.

Oczywiście, wybór właściwego hotelu wcale nie jest jedynym warunkiem, jaki musi zostać spełniony, jeśli zależy nam na tym, aby rodzinny weekend okazał się udany. Planując wyjazd z udziałem małych dzieci należy wiec liczyć się z tym, że jest to niemałe wyzwanie logistyczne, a ich komfort należy zadbać z dużym wyprzedzeniem. Jeśli hotel znajduje się w pewnej odległości od naszego domu, ciekawym rozwiązaniem może okazać się podróż samolotem, a następnie skorzystanie z wynajętego samochodu, aby dostać się szybko do hotelu. Możliwość taka istnieje między innymi na lotnisku Balice.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać