Już od tysięcy lat ludzie mają kontakt z nasionami konopi. Korzystało z nich wiele cywilizacji, z konopi korzystała przy tym nie tylko medycyna, ale również przemysł i żywienie zwierząt. Nasiona konopi słyną z tego, że mają wiele zastosowań i bardzo trudno jest wymienić je wszystkie. Warto jednak poznać choćby te, które można uznać za najpopularniejsze. Jedną z nich jest kolekcjonowanie sprawiające na tyle dużo frajdy, że systematycznie rośnie liczba osób odnajdujących w nim ogromną przyjemność. Zobacz, jakie są opinie specjalistów z unformat.pl 

Nowe odmiany konopi powiększają kolekcje, a posiadanie coraz większej puli genetycznej sprawia, że nie trzeba obawiać się sytuacji, w której dana odmiana konopi przepadnie bezpowrotnie. Kolekcjonowanie pozwala na zachowanie materiału genetycznego i umożliwia dzielenie się nim. Jeśli nie chcemy zbierać konopi, powinniśmy zastanowić się nad ich zastosowaniem jako pokarmu dla kanarków oraz papug. Okazuje się, że ptaki są zachwycone nasionami konopi tak, jakby miały świadomość tego, z jak wieloma składnikami odżywczymi mają dzięki nim do czynienia. O nasionach konopi w samych superlatywach wypowiadają się także wędkarze, mamy bowiem w ich przypadku do czynienia z jedną z najskuteczniejszych roślinnych przynęt na ryby. Nasiona konopi to cenny składnik mieszanek pozwalających na łapanie karpi, brzan oraz linów, każdy wędkarz powinien więc zastanowić się nad tym, czy nie wykorzystać takiego rozwiązania w praktyce. Przygotowanie zanęty wcale nie jest zresztą trudne. Wystarczy, że zalejemy nasiona wodą w stosunku 1:4, a następnie będziemy trzymać je w niej przez 24 godziny. Potem można doprowadzić nasiona do wrzenia i gotować je wolno przez około 30 minut.

nasiona konopi

Przeoczenie okresu, kiedy należy skończyć gotowanie, nie jest wcale proste, gdy bowiem nasiona zaczynają pękać, widoczne stają się charakterystyczne dla nich białe kiełki. W takim przypadku nadchodzi czas ich odcedzenia i przepłukania z wykorzystaniem zimnej wody. Co ciekawe, samej wody także nie trzeba się pozbywać, może być ona bowiem z powodzeniem stosowana do rozrabiania zanęty. Większe nasiona możemy nakładać bezpośrednio na haczyk, te mniejsze zaś sprawdzają się znakomicie jako dodatek do zanęt składających się z wielu składników. Oczywiście, nie musimy wcale dawać nasion konopi rybom albo ptakom, nie od dziś wiadomo bowiem, że mają one bardzo dobry wpływ także na ludzki organizm.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe

Tym, co sprawia, że warto się nimi zainteresować, jest choćby wysoka zawartość białka, a te jest znane z tego, że ma wyjątkowo dużą wartość. W jego skład wchodzą między innymi cynk, magnez, mangan oraz żelazo, nie można przy tym nie docenić tego, że stosowanie nasion konopi sprawia, że nasza dieta staje się bogatsza o szereg witamin. Coraz częściej możemy też usłyszeć o tym, że nasiona konopi mogą być znakomitym sposobem na długowieczność. Wszystko to za sprawą niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6. To właśnie one są bogactwem witamin i przeciwutleniaczy i coraz częściej mówi się o tym, że nie tylko zwalczają wolne rodniki i wspierają pracę układu trawiennego, ale również zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej. Wartość białek wchodzących w skład nasion konopi jest uważana za dużą również dlatego, że okazują się one nieocenionymi sojusznikami w momencie, w którym zależy nam na naprawie uszkodzonego DNA. Nie byłoby to możliwe między innymi bez albumin, o których wiadomo, że przyczyniają się do wzrostu wytrzymałości ludzkich tkanek. Warto pamiętać także o dobroczynnym wpływie na organizm, jaki wywierają edestyny, to bowiem właśnie one koją stres i wzmacniają układ immunologiczny.

Zobacz więcej informacji na: bestbreed.com.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać