W trakcie produkowania galanterii skórzanej wykorzystuje się skórę licową, nubuk, zamsz czy bycast. Warto zobaczyć jak o te skóry można dbać. 

Skóra licowa jest tą szczególnie ocenianą luksusowo. To gładka skóra, która powstaje w procesie licowania, który to proces ma zwiększać walory estetyczne i dodatkowo uodpornić na zabrudzenie czy pojawienie się wilgoci. Licowanie może być także związane z obróbką mechaniczną oraz pokryciem skóry woskiem, by uzyskać należytą zadowalającą nas strukturę. 

Naturalna skóra licowa może sprawić, że estetyka będzie zawsze udana. Nawet proces starzenia się skóry nie będzie problemem, w ten sposób nie będziemy tracić również cennych właściwości. Na powierzchni pojawiać się mogą zmiany, smugi z kurzu. Dlatego do skóry licowej między innymi wykorzystywać można zróżnicowane propozycje preparatów ochronnych, które będą elementem wspierającym pielęgnację tych produktów. najlepiej będzie wielokrotnie doprowadzać do natłuszczenia. Może to również być związane z wchłanianiem tłuszczu, który jest na skórze jako ochrona przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. 

Inni przeczytali również: Galanteria skórzana dla każdego >>

Wiele osób myli skórę zamszową oraz nubuk. Zamsz jest to skóra, która ma być należycie obrobiona i powinna mieć strukturę meszku z dłuższym włosiem. Nubuk to przeszlifowana skóra wierzchnia, która ma jedynie delikatny krótki meszek. Oba rodzaje skóry są miłe w dotyku, jednak charakteryzują się tym, że są podatne na zabrudzenia, wilgoć i uszkodzenia. Dlatego właśnie bardzo ważne jest konserwowanie i regularne czyszczenie takich produktów. taka skóra nie lubi kontaktu z wilgocią i dlatego jeszcze przed pierwszym użyciem, by ją dobrze uchronić powinno się zastosować specjalny produkt, który taką właśnie ochronę będzie nam gwarantował. Jeśli chodzi o te pojawiające się obecnie propozycje na pewno taki preparat uda się znaleźć. takie produkty, które są przez nas dość często wykorzystywane mogą się niszczyć i wtedy ta ochrona jest szczególnie ważna.

Bycast lub inaczej Bykast jest najczęściej kojarzony z meblami i był używany na początku do tworzenia obić tapicerskich. Obecnie to materiał, który jest popularny jak chodzi o galanterię skórzaną. To skóra, która jest powierzchniowo zamknięta i barwiona pigmentami, potem pokryta środkami do impregnacji skóry. można ją również dobrze zabezpieczyć i tym samym będzie miała nieco lepszą wytrzymałość. Jak chodzi o te skóry, które wykorzystujemy na pewno będzie można wykorzystywać do ich czyszczenia delikatne miękkie ściereczki. Na jakość skóry wpłynie zmiana temperatury i wilgotności, dlatego takie elementy też są ważne i też muszą być przez nas brane pod uwagę, ponieważ mogą decydować o jakości i wytrzymałości danego produktu.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać