Obecnie i niezmiennie od kilkunastu lat trwa moda na grilla. W zasadzie to ciekawe zjawisko socjologiczne, gdyż przyglądając się historii powstania grilla możemy zawędrować do epoki naszych przodków, którzy przy ognisku opiekali mięsiwo jako podstawową, wieczorną strawę. Na rynku jest ogromny wybór różnorodnych modeli i rodzajów grillów: nowoczesne grille węglowe, profesjonalne grille elektryczne, a także grille gazowe.

Jaki rodzaj grilla ogrodowego wybrać?

W zasadzie to kwestia gustu, gdyż doświadczeni w grillowaniu kucharze przygotują wyjątkowo smakowite potrawy na każdy grillu. Wprawdzie zwolennicy tradycyjnych rozwiązań docenią smak potraw opiekanych na ruszcie wykorzystując grille węglowe częściej niż gazowe, jednak kulinarni perfekcjoniści chętniej grillują mając do dyspozycji grill elektryczny lub gazowe.

Grille gazowe marki Weber

Zgodnie z zasadą, że każda karkówka czy  stek będą smakować tak samo wspaniale jak poprzednie i następne - projektanci tych urządzeń zadbali o mnóstwo rozmaitych szczegółów. Nowoczesne grille gazowe marki Weber działają w specjalny sposób, gdyż posiadają system płynnej kontroli regulacji ciepła oraz specjalny zapłon umożliwiający sprawne rozgrzewanie grilla i sterowanie ciepłem. Każdy grill gazowy wyposażono również w system odprowadzania tłuszczu, dzięki czemu możemy przygotowywać zdrowsze i bardziej wartościowe potrawy. Zestaw odpowiedniej jakości rusztów dostosowany jest do różnych potraw, które możemy opiekać. Jeden z rusztów to żeliwny, pokryty emalią z systemem GBS, a drugi – to składany ruszt kompatybilny z systemem ETCS. Solidna pokrywa grilla ze stali nierdzewnej znakomicie utrzymuje ciepło pozwalając na równomierne opiekanie produktów, a wbudowany termometr pozwala na kontrolę temperatury wewnątrz paleniska. Również solidne deflektory cieplne wykonane ze stali nierdzewnej świadczą o najwyższej jakości sprzęcie. Palniki gazowe o wysokiej wydajności zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zagwarantować równomierną dystrybucję ciepła w jak największym obszarze gotowania.  Więcej informacji na temat poszczególnych modeli znajdą Państwo na stronie https://www.top-grille.pl/category/grille-gazowe

Grill gazowy - funkcjonalność i wygoda

Warto pamiętać, że dzięki grillom gazowym nie musimy wdychać dymu unoszącego się w ogrodzie, ani obawiać o przypalenie potraw czy wydzielanie szkodliwych substancji podczas rozpalania grilla specjalną rozpałką. Grill gazowy zamiast dymu wydziela parę wodną nie wpływając ujemnie na atmosferę wokół. Grille gazowe marki Weber wyposażono w wysoko wydajny system grillowania GS4. Porcelanowo-żeliwny, emaliowany ruszt pozwala na znakomitą obróbkę cieplną wszystkich grillowanych produktów. Na ruszcie możemy zapiekać różne rodzaje mięsa, ponadto kiełbasy i kaszanki, a także warzywa i ryby. Producenci marki Weber zadbali o każdy szczegół nie pomijając ważnego aspektu bezpieczeństwa. Osłona na butlę gazową jest bezpiecznym rozwiązaniem. Podświetlane pokrętła umożliwiają bezpieczne i wygodne grillowanie o każdej porze, również w nocy, a bezstopniowa regulacja płomienia pozwala odpowiednio dobrać ogień do poszczególnych potraw.

 

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać