Mobilny dostęp do internetu za pośrednictwem telefonu komórkowego jest bardzo praktyczny. Trzeba jednak przyznać, że zdecydowanie wygodniej przegląda się strony internetowe na ekranie laptopa. Wiele osób ma swój przenośny komputer cały czas przy sobie, inne – z racji wykonywanej pracy – muszą mieć stały dostęp do laptopa. Łączenie się z otwartymi sieciami WiFi bywa trudne lub wręcz  niemożliwe, trudno też uznać to za bezpieczny sposób na dostęp do internetu. Rozwiązaniem może być internet mobilny na kartę do laptopa. Odpowiednio dobrana oferta będzie korzystna finansowo, zapewni również swobodę w dostępie do sieci. O czy jednak warto pamiętać, wybierając internet mobilny na kartę do laptopa?

Internet mobilny na kartę do laptopa – dwa aspekty korzystnej oferty

Wybierając internet mobilny na kartę do laptopa, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość transferu danych. Trzeba to rozpatrywać w dwóch aspektach. Po pierwsze komfortu i stałego dostępu do sieci. Strony internetowe w wersji desktopowej, czyli otwierające się na komputerach stacjonarnych i laptopach, są o wiele bardziej zaawansowane od swoich mobilnych wersji. Sprawia to, że zużywają więcej danych. Trzeba być gotowym na to, że liczba gigabajtów, która pozwalała komfortowo korzystać z internetu mobilnego w telefonie komórkowym, w laptopie może okazać się niewystarczająca. I tu dochodzimy do drugiego aspektu, czyli ceny. Przy z większym zapotrzebowaniu na transfer trzeba baczniej przyjrzeć się ofertom pod kątem wartości doładowań i liczby gigabajtów, które otrzymuje się w zamian.

Jak duży pakiet danych potrzebny jest w internecie mobilnym na kartę?

Wszystko zależy od zastosowań i intensywności korzystania z mobilnego internetu w laptopie. Wybór mobilnego internetu na kartę, a nie na abonament jest praktyczny. Jest on bardzo elastyczny, pozwala w każdej chwili zwiększyć limit transferu, ale również – nie płacić z góry za określoną liczbę gigabajtów, której być może nie uda się lub nie będzie potrzeby wykorzystać. W przybliżeniu można przyjąć, że do sprawdzania poczty, przeglądania stron internetowych, czy korzystania z mediów społecznościowych powinno wystarczyć mniej więcej 10-15 gigabajtów miesięcznie. Mniejszy  transfer sprawdzi się, gdy z internetu mobilnego w laptopie nie korzysta się codziennie. Jeśli natomiast chce się słuchać muzyki i od czasu do czasu obejrzeć jakiś materiał wideo, pakiet musi być znacznie większy.

Jak łączyć się z internetem mobilnym w laptopie?

Większość ofert internetu mobilnego na kartę ogranicza się do sprzedaży użytkownikowi pakietu startowego z kartą SIM. Jak za jej pomocą połączyć laptop z siecią? Rozwiązań jest kilka. Przede wszystkim można wybrać model laptopa z wbudowanym modemem 4G. Ma on slot na kartę sim – wystarczy włożyć ją do komputera. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób, ale nie jedyny. Alternatywą może być przenośny router. Jest on najczęściej niewielkich rozmiarów, a jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że z połączenia z siecią może korzystać jednocześnie więcej niż jeden użytkownik – z routerem łączy się za pośrednictwem sieci WiFi. Trzeba też pamiętać o cenie – najprostszy mobilny router można kupić już od około stu złotych. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż wymiana laptopa na model posiadający wbudowany modem. Doraźnie do łączenia z internetem można wykorzystać też smartfon. Jeśli jest to telefon w wersji dual sim, można włożyć do niego drugą kartę sim umożliwiającą mobilny dostęp do internetu, a następnie włączyć funkcję hot spot i wykorzystać smartfon jak modem. Trzeba to jednak traktować jako możliwość awaryjną, bo telefon z włączoną funkcją hot spot dość szybko się rozładuje.

Internet mobilny na kartę do laptopa – wygoda i dostęp do sieci w atrakcyjnej cenie

Oferty prepaid są ogólnie uważane za takie, które pozwalają na najlepszą optymalizację kosztów. Nie inaczej jest w przypadku internetu mobilnego na kartę. Odpowiednia oferta, analiza własnej aktywności w sieci i wybór właściwego operatora pozwolą z całą pewnością cieszyć się stałym dostępem do sieci za rozsądne pieniądze.

 

Materiał partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać