Chcesz sprawić swojemu synowi radość, wybierając dla niego zabawkę, która sprawi ogromną przyjemność? A może zbliżają się urodziny chłopca z twojej rodziny i chcesz zabłysnąć w towarzystwie przemyślanym upominkiem? Dowiedz się, w jaki sposób wybierać prezenty dla chłopców, by trafiły w ich gusta, stając się jednymi z ulubionych przedmiotów, którymi maluch będzie stale się bawił!

Jak wybierać prezenty?

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla chłopca przede wszystkim musisz określić, jaki charakter ma mieć podarek. W zależności od okazji: urodzin, imienin, Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Komunii czy zwykłego podarku bez okazji, kwota, jaką przeznaczysz na prezent, oraz jego charakter, ulegną zmianie. Dzieci nie można nadmiernie rozpieszczać, dlatego na mniejsze okazje nie wybieraj zbyt drogich prezentów, by nie przyzwyczajać malucha do nadmiernej ekskluzywności, bowiem w przyszłości może się przez to zrobić marudny.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by podczas wybierania prezentu kierować się przede wszystkim wiekiem i zainteresowaniami dziecka. Wszystkie zabawki mają określenia wiekowe, informujące o tym, dla jakich dzieci sprawdzą się najlepiej. Jest to niezwykle istotne w przypadku gier planszowych, bowiem ich mechanika i poziom trudności odpowiada wiekowi zamieszczonemu w informacjach o grze. Wybranie produktu, który przeznaczony jest dla znacznie starszych maluchów, może sprawić, że dziecko szybko się zniechęci i będzie miało uraz do gier. W przypadku zabawek, takich jak Lego Architecture odpowiednie dobranie zestawu do wieku dziecka również ma ogromne znaczenie. Małe elementy w zestawach mogą być niebezpieczne dla pociech poniżej trzeciego roku życia, bowiem w tym okresie chłopcy i dziewczynki lubią poznawać nowe przedmioty i zjawiska wszystkimi zmysłami – w tym również smakiem – a trzymanie przedmiotów w buzi bądź w nosie, jak zdarza się niektórym dzieciom, może jest niezwykle satysfakcjonujące, lecz może również być groźne, prowadząc do zachłyśnięć bądź urazów dróg pokarmowych.

Wybierając zabawkę zgodnie z zainteresowaniami chłopca, nie polegaj jedynie na sprawdzonych produktach podobnych do tych, które maluch już posiada. Jeśli dziecko interesuje się samochodami, wybierz dla niego grę planszową bądź kolorowankę, w której auta są motywem przewodnim, lecz w trakcie korzystania z zabawek nauczą się również czegoś nowego. Planszówki uczące literek i cyferek znaleźć można w najróżniejszych odsłonach, dzięki czemu z pewnością dobierzesz coś, co spodoba się chłopcu, którego pragniesz obdarować.

Zabawki dla chłopców to zarówno sposób na sprawienie im radości, jak również duża odpowiedzialność, dlatego pamiętaj, by wybierać jedynie produkty opatrzone certyfikatami, takimi jak Oeko-Tex Standard100, CE bądź GOTS, które zagwarantują bezpieczeństwo i najlepszą jakość, dzięki którym rodzice będą mogli bez zmartwienia pozwolić synkowi bawić się upominkiem od ciebie.

Co kupić starszemu chłopcu?

Wybór prezentu dla małego dziecka jest dużo prostszy niż dopasowanie czegoś dla starszego chłopca, szczególnie dla nastolatka. Im maluchy są starsze, tym silniej wykształcają własne zainteresowania, życiowe zasady i manualne zdolności. Często też podchodzą z dużą niechęcią do tego, czym dotąd się nie bawiły, co nie jest popularne wśród ich znajomych, bądź z czym mieli styczność wcześniej, lecz nie osiągnęli sukcesów. Dlatego też, nim zdecydujesz się kupić prezent, dowiedz się, co najbardziej interesuje dziecko, a za czym nie przepada. Przy odrobinie wysiłku może uda ci się znaleźć produkt, który połączy w sobie zarówno zamiłowanie malucha do danej tematyki, jak również niechęć do danego rodzaju zabawek. Dzięki produktowi, który nawiązuje do czegoś, co pociecha lubi, może udać się ponownie zainteresować ją czymś, czego unikało, na nowo rozbudzając fascynację, która przy pomyślnych wiatrach przerodzi się w nową pasję.

Nastolatki to zaś najtrudniejsza grupa odbiorców, lecz również i dla nich zdołasz kupić coś odpowiedniego, jeśli tylko trochę się postarasz. Doskonałym prezentem, który nie tylko przypadnie chłopcu do gustu, ale również przyda się niejednokrotnie w praktyce, również w nauce, jest smartwatch. To stosunkowo niedrogi jak na elektronikę tak wysokiej klasy gadżet, który stawia przed użytkownikiem cały szereg nowych możliwości. Za jego pośrednictwem można rozmawiać, pisać, czytać, grać gry, sprawdzać swoją lokalizację i robić wiele innych rzeczy. Dzięki takiemu prezentowi dasz dziecku medium, za pośrednictwem którego będzie mogło samodzielnie poszerzać swoje horyzonty i czerpać satysfakcjonującą rozrywkę, za co z pewnością będzie ci bardzo wdzięczne. Tego typu zegarek doskonale sprawdzi się również w przypadku młodszych dzieci, na przykład tych z drugich klas szkoły podstawowej, które niedługo przystępować będą do komunii. Taki zegarek będzie dla nich doskonałym gadżetem, który sprawi, że na zawsze zapamiętają tak ważny dzień ze swojego życia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać