Na budowie własnego domu wiele rzeczy możemy wykonać samodzielnie, jednak hydraulika oraz instalacje elektryczne to tematy, za które zabiera się niewielu śmiałków. Zlecenie tych zadań jest dobrym posunięciem, ale mimo zatrudnienia profesjonalisty, który rozciągnie okablowanie i wszystko sprawnie podłączy do skrzynki, możemy szukać pewnych oszczędności. 

Co będzie nam potrzebne

Najogólniej mówiąc instalacja elektryczna jest zespołem elementów połączonych przewodami, w których płynie prąd. Sprawa wydaje się banalnie prosta, ale tak jak zostało to wspomniane wcześniej, lepiej zlecić wykonanie instalacji elektrykowi. Zanim jednak zaprosimy do siebie fachowca, wykonajmy projekt. Na tym etapie bardzo ważne jest rozplanowanie sprzętów w kuchni czy salonie. To samo dotyczy punktów świetlnych. Gdy na kable położymy tynki, wszelkie zmiany pociągną za sobą mnóstwo pracy oraz całkiem spore koszty. Z gotowym, przemyślanym projektem elektrykowi łatwiej będzie określić ilość niezbędnych materiałów, a to właśnie one są głównym czynnikiem, na którym możemy oszczędzić. Pierwotna wycena towaru powinna wpłynąć na naszą decyzję, ponieważ być może samodzielny zakup niezbędnych elementów będzie dla nas o wiele korzystniejszym rozwiązaniem. 

Kompleksowe zakupy w jednym miejscu

Ceny, które zaproponuje nam instalator nie muszą być dla nas jedyną opcją. Często lepiej jest zrobić zakupy samodzielnie. Korzystając z oferty tej hurtowni online https://sklep.elektrospark.pl/, będziemy mogli nabyć stosowne przewody, gniazda, łączniki, kontakty, a nawet lampy. Dzięki temu szybko zdobędziemy wszystkie elementy instalacji, jak również wyposażenia związane z elektryką. Poza tym zakupy w jednym miejscy zdecydowanie wpłyną na obniżenie kosztów za transport. W ten sposób możemy oszczędzić nawet kilkaset złotych na całej instalacji.

Budowa domu to długotrwały i pracochłonny proces, który związany jest z ogromnymi wydatkami. Stosując proste triki, możemy oszczędzić kilka przysłowiowych groszy, które przydadzą się na kolejnych etapach.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać