Jeśli zdecydujemy się na uszczelnienie poddasza z użyciem pianki poliuretanowej będziemy mieli okazję do tego, by w ten sposób uzyskać sobie ciche, ciepłe wnętrze. Pianka to produkt, który ma formę ekologiczną, dzięki temu powietrze w pomieszczeniu, gdzie będzie ona stosowana zawsze będzie czyste i tym samym zdrowe dla użytkowników. Można oczekiwać, że dzięki zastosowaniu pianki PUR będzie można między innymi skutecznie ograniczyć ilość kurzu, alergenów i drobnoustrojów w powietrzu. Zobacz, co mówią specjaliści z pupir.pl

 

W takiej piance nie będziemy mieli freonów i dzięki temu nie trzeba się obawiać, że mają one zły wpływ na ziemską warstwę ozonową. Pod tym kątem również wykazywana jest ekologiczność tego produktu. W składzie pianek nie pojawiają się substancje rakotwórcze, nie ma żadnych szkodliwych rzeczy dla alergików. Izolacja taka będzie bardzo szczelna, dzięki temu nie tylko będziemy mieli skuteczną izolację termiczną, ale również będziemy mieli także odpowiednią izolację akustyczną. Bez wątpienia każdy zdaje sobie sprawę z tego, że poddasze jest bardzo ważnym elementem w każdym budynku i dlatego warto będzie zadbać również o izolację tej części budynku. 

izolacja termiczna

Dlaczego piana doskonale się sprawdzi? 

Przede wszystkim powietrze, które będzie ogrzane zawsze za sprawą fizycznych właściwości będzie unosić się do góry. Stosowana na poddaszu piana będzie przylegać bardzo dokładnie do powierzchni i dzięki temu będzie ona znacząco zwiększać swoją objętość. Dzięki temu będzie w stanie skutecznie wypełnić nawet najmniejszą szczelinę i szparę i dlatego szczelność będzie 100%. Dzięki pianie stworzona zostanie odpowiednio jednolita warstwa, która będzie skutecznie chronić przed wszelką utratą temperatury przez poddasze. Źle izolowane poddasze będzie miało bardzo wiele różnorakich szpar, szczelin czy mostków termicznych. W ten sposób ta utrata ciepła będzie znaczna. Jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywać można się liczyć z tym, że pojawiać się może również we wnętrzach pleśń. Oprócz tego jest to również niekorzystne, gdy chodzi o koszty utrzymania budynku. Ogrzewanie będzie bowiem pochłaniało większe środki. Pianka natomiast, może zniwelować wszystkie takie zjawiska. Nie będzie absorbować wilgoci. Dlatego jeśli taka izolacja zostanie przygotowana możemy być pewni, że wnętrze nie będzie miało rozwijających się grzybów czy pleśni. 

Doskonałe właściwości materiału

Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie pianki możemy oczekiwać, że jest to materiał, którym ma świetne właściwości izolacyjne. Dbając o uwagę klientów producenci przygotowują takie pianki, które świetnie sprawdzają się w praktyce, będą idealnie przylegać do podłoża. Mają natomiast odpowiednią przepuszczalność, dzięki czemu w mieszkaniu nie tworzy się termos a jednocześnie nie będzie trzeba się obawiać, że stworzone będą takie warunki, w których uciekać będzie ciepło jak przy innych formach izolacji. Dobrze wykonana izolacja z pianki jest w stanie sprawić, że koszty ogrzewania w budynku mogą się zmniejszyć nawet o około 50% a więc w dłuższej perspektywie ten zysk będzie znaczący.

Więcej informacji znajdziesz na: kcek-srem.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać