Na rynku pojawia się niemała liczba produktów, dzięki którym pakowanie, przechowywanie czy transport, przebiegają sprawnie i szybko. Można liczyć na akcesoria bardzo praktyczne, o pożądanych cechach, dzięki czemu skorzystamy z ich możliwości także na co dzień. W co warto się zaopatrzyć?

Trudny czas remontów i przeprowadzek

Remont najczęściej wiąże się z przeprowadzką. To duże przedsięwzięcie, a właściwie dwa przedsięwzięcia. Czas, jaki trzeba poświęcić i finanse. By wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo, warto zaopatrzyć się w kilka ciekawych artykułów.

Podstawą są kartony, bez których nie obejdzie się ani pakowanie, ani tym bardziej przeprowadzka. To jeden z podstawowych artykułów i tu nie ma większej filozofii względem wyboru. Decydujemy o rozmiarze, wytrzymałości czy grubości tektury, w zależności od elementów, jakie mają zostać zabezpieczone. Do kartonów należy jednak dobrać odpowiednie taśmy klejące. Dobrze sprawdzają się te, które oferują wytrzymałość, odporność na warunki temperaturowe czy też wilgoć. Można wybierać pośród taśm klejących o doskonałych właściwościach zastosowanego kleju, jak i eliminujących nieprzyjemny dźwięk podczas odrywania taśmy. Tego typu produkty, ale i wiele innych przydatnych na tym etapie, w swojej ofercie posiada producent opakowań Opakowania24.eu.

Możemy dobierać pojedyncze produkty, by dostosować je do własnych potrzeb. Ciekawą alternatywą jest zakup kompletnego zestawu, dzięki któremu oszczędzimy na finansach, jak i na czasie przeznaczonym na wyszukiwanie oddzielnie każdego z akcesoriów. Do wyboru są między innymi zestawy przeprowadzkowe oraz zestawy malarskie, idealne na czas remontu.

Bezpieczne pakowanie i transport

Gdy w grę wchodzi zabezpieczanie delikatnych przedmiotów, podatnych na uszkodzenia i kruchych, zadbać należy nie tylko o zewnętrzne opakowanie. Wewnątrz powinny się znaleźć materiały chroniące przed uszkodzeniami.

Doskonale sprawdza się folia bąbelkowa, która chroni przed dostępem wilgoci, a przede wszystkim zapobiega stłuczeniu bądź innego rodzaju uszkodzeniom. Zamiast niej można wykorzystać lekką, termoizolacyjną i nadającą się do powtórnego wykorzystania, piankę polietylenową. Uzupełnieniem będą przekładki tekturowe, dzięki którym w jednym kartonie można podzielić przestrzeń na kilka fragmentów, a każdy przeznaczyć na inną rzecz do przechowania.

Oklejenie pudełka taśmą to nie wszystko. By wzmocnić pakunek przydaje się elastyczna folia stretch, dzięki której całość będzie się dobrze trzymała i niestraszne będą takiemu pakunkowi warunki atmosferyczne.

Na koniec pomyślmy o urządzeniach do pakowania, jak chociażby dyspenserach. Z ich pomocą dozowanie poszczególnych produktów, w tym taśmy bądź folii, stanie się zadaniem prostym do wykonania. Zaopatrzmy się w niezbędne elementy i akcesoria, a transport, przeprowadzka, remont czy przechowywanie, nie będą się nam kojarzyć z trudnymi do wykonania czynnościami.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać