Oryginalnym pomysłem na prezent na każdą okazję jest zafundowanie bliskiej osobie wyjątkowego przeżycia, np. w powietrzu. Do najpopularniejszych i ekstremalnych upominków należy zabawa w tunelu do ćwiczeń dla skoczków spadochronowych, lot paralotnią oraz bungee.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Do ćwiczeń dla początkujących spadochroniarzy służy tunel aerodynamiczny. W jego wnętrzu, za pomocą specjalnego wiatraka, wytwarza się wiatr o prędkości 200 km/h. Jest on na tyle silny, że pozwala unieść dorosłego człowieka w powietrze. Symulacja swobodnego spadania to oryginalny pomysł na prezent dla chłopaka, męża, brata lub osoby, która po prostu lubi adrenalinę. Upominek ucieszy także zagorzałych miłośników skoków ze spadochronem. Przed wejściem do tunelu odbywa się teoretyczne szkolenie z profesjonalnym instruktorem. Specjalista tłumaczy zasady działania urządzenia oraz udziela cennych wskazówek, np. dotyczących ułożenia ciała w czasie lotu. Uczestnik zabawy ubierany jest także w specjalny kombinezon, kask oraz gogle. 

Pomysł na prezent – lot paralotnią

 Jubilat doświadczy wielu niezapomnianych chwil, kiedy w prezencie otrzyma voucher na lot paralotnią. Uprząż dla pilota przyczepiona jest do specjalnego skrzydła, którym można sterować w czasie szybowania w powietrzu. Loty paralotnią, przeznaczone jako prezent, są tandemowe. Oznacza to, że uczestnik zabawy zajmuje miejsce pasażera, a szybowcem steruje wykwalifikowany pilot. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo i możliwość swobodnego podziwiania widoków z lotu ptaka. Do lotu najlepiej ubrać się w wygodny strój, który nie będzie krępować ruchów i buty z usztywnieniem na kostkach. W powietrzu dobrze jest też mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne.

Ekstremalna niespodzianka urodzinowa – skok na bungee

Pomysłem na prezent dla niego może być np. ekstremalny skok z kilkudziesięciu metrów. Uprzęż bungee składa się z mocnych i elastycznych lin wplecionych w taśmę alpinistyczną, które mocuje się u kostek. Uczestnik zabawy najczęściej zakłada też specjalny sprzęt asekuracyjny na biodra. Moment swobodnego spadania na linie trwa kilka sekund i równie szybko podnosi poziom adrenaliny w organizmie. Prezent urodzinowy w postaci skoku na bungee jest idealny dla osób, które się nie boją, szukają mocnych wrażeń i lubią ekstremalne wyzwania.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać