Kołdra obciążeniowa jest produktem szczególnie polecanym przez profesjonalistów w terapii zaburzeń psychofizycznych, gdyż w praktyczny sposób wpływa na zachowanie dziecka. Mimo nazwy stosowana jest ona również w ciągu dnia, ponieważ z jej pomocą wykonywanych jest szereg różnych ćwiczeń.

Regularność spotkań terapeutycznych

Regularne ćwiczenia odgrywają kluczową rolę w całej terapii. Polecane są spotkania z terapeutą, który pokazuje poszczególne z nich, ale również je wykonuje z dzieckiem. Niestety, nie zawsze zajęcia odbywają się tak często, jak wymaga tego stan pacjenta. Dlatego duże znaczenie ma tutaj to, czy z dzieckiem ćwiczy się również w domu. Opracowany przez specjalistę plan można realizować właściwie każdego dnia. Regularność ćwiczeń wpływa nie tylko na rozwój, ale również pobudza koncentrację i wpływa pozytywnie na samo dziecko.

 Maluchy bardzo dobrze reagują na pewnego rodzaju rutynę w ciągu dnia, stąd też stosując ją można sprawić, że dziecko stanie się znacznie bardziej spokojne. Stosowanie terapii w domu to nie tylko zakupienie specjalistycznych sprzętów czy mat, ale zadbanie o pokój dziecka. Wystrój pokoju może być doskonałym elementem dla całej terapii, pod warunkiem, że jest on dopracowany w każdym detalu. Kołdra sensoryczna jest doskonałym uzupełnieniem dla całej terapii, ponieważ nawet w trakcie snu ma zbawienny wpływ na malucha. Już w czasie pierwszego użycia można zauważyć, że sen dziecka jest głęboki, a ono samo śpi spokojnie. Ponadto kołdrę z powodzeniem można wykorzystywać w trakcie codziennych ćwiczeń, co również będzie sporym ułatwieniem dla każdego rodzica. Terapia realizowana w systematyczny sposób z przyłożeniem się do prawidłowo wykonywanych ćwiczeń daje naprawdę duże efekty.

Czy kołdra obciążeniowa jest skuteczna?

Skuteczność kołdry obciążeniowej zależy w dużej mierze od tego, czy została ona wykonana na indywidualne zamówienie, czy też ktoś zdecydował się na zakup w miejscu, w którym jest dostępna w standardowym rozmiarze i wadze. Tylko i wyłącznie produkt wykonany na podstawie danych użytkownika jest skuteczny. Dlatego należy dopilnować, by specjalista opracował kołdrę na podstawie wzrost i wagę malucha. Jeśli chodzi o rozmiar, kołdra powinna być o 20 centymetrów większa niż długość ciała dziecka.          Natomiast jej waga powinna stanowić od 10 do 14% jego masy ciała. Ponadto bardzo duże znaczenie ma nawet wzór i kolorystyka, która będzie znajdowała się na kołdrze. W zależności od tego, z jakim zaburzeniem psychofizycznym zmaga się dziecko, należy dostosować go do potrzeb. W ten sposób będzie miało to kluczową rolę dla skuteczności całej kołdry, ale również dla efektów terapii. To, jakimi kolorami otaczane jest dziecko, ma duże znaczenie dla jego rozwoju, szczególnie jeśli boryka się ono z pewnymi nieprawidłowościami sensorycznymi. Dlatego kołdrę należy zakupić na podstawie indywidualnych potrzeb malucha, ponieważ źle dobrana może przyczynić się do pogłębienia się zaburzeń. Więcej informacji o tym, w jaki sposób należy dokonać zakupu kołdry, można znaleźć pod linkiem: https://www.gazetamedycyna.pl/koldra-obciazeniowa-sensoryczna-co-to-jest-i-jak-stosowac/

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać