Galanteria skórzana to pojęcie bardzo szerokie na które składa się mnóstwo przeróżnych produktów, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zazwyczaj zalicza się do niej portfele, aktówki, teczki, torebki, notatniki, a także etui np. na długopisy, czy też klucze. Tego typu przedmioty cieszą się na rynku olbrzymią popularnością.

Wyroby ze skóry

Dlaczego przeróżne wyroby ze skóry są tak bardzo popularne? Na całym świecie uznawane są za symbol niezwykłej elegancji. Na ogół są to produkty bardzo wysokiej jakości. Większość producentów stara się dogadzać klientom w przeróżny sposób, najczęściej poprzez bogatą ofertę. Dlatego w pojęciu "galanteria skórzana" mieści się wiele przedmiotów, z których można korzystać każdego dnia.
Decydując się na zakup wyrobów ze skóry, należy pamiętać, że nie należą one do najtańszych, za to posiadają niezwykłą trwałość i jakość. To m.in. dlatego ludzie tak często po nie sięgają. Jeśli np. zdecydujemy się na zakup aktówki, czy też torebki, to możemy być pewni, że posłużą nam one przez długie lata.

Torby i torebki

Są to jedne z najpopularniejszych produktów, jakie zaliczamy do galanterii skórzanej. Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się tzw. torby juchtowe. Są one niezwykle uniwersalne, bowiem zwykle posiadają pojemną komorę, często dzieloną na dwie części. Na ogół wiele z nich ma także dwie przednie, dodatkowe kieszenie. Dzięki uniwersalnym uchwytom można nosić je zarówno w ręce, jak i na ramieniu, a nawet na plecach. Oprócz rączki, często dołączane są do nich paski oraz szelki.

Torebki damskie zrobione ze skóry również cieszą się niezwykłą popularnością. Zazwyczaj posiadają jedną komorę główną, która we wnętrzu ma jeszcze kilka mniejszych kieszonek, ale zdarza się, że producenci wyposażają je w kieszenie zewnętrzne. Torebki zazwyczaj zamykane są dzięki zamkowi błyskawicznemu.

portfel

Portfele

W skórzanych portfelach mogą przebierać zarówno panie, jak i panowie. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z różnego rodzaju produktami. Portfele dla pań mają przeróżną wielkość i kształt, choć najczęściej wybierane są te podłużne, zapinane na zamek, przypominające nieco kopertówki. Zazwyczaj są one bardzo pojemne. W środku znajdzie się miejsce zarówno na banknoty, monety, karty kredytowe, zdjęcia itp. Wszystko dzięki dużej ilości przegródek i kieszeni.

Panowie najczęściej sięgają po klasyki w postaci niedużych portfeli zapinanych (bądź nie) na zatrzask. W środku znajduje się również duża ilość przegródek, osobna kieszonka na monety, a także dwie przegrody na banknoty. Często są one zapinane na suwak.

Kalendarze i etui

Wśród kolejnych wyrobów zaliczanych do galanterii skórzanej można wymienić kalendarze. Są to produkty o różnym formacie, jednak zazwyczaj najbardziej popularnymi są kalendarze książkowe A4, A5, czy też A6. Wiele firm oferuje swoim klientom także specjalne organizery. Są to produkty zazwyczaj zamykane na specjalny zamek, bądź magnez. Zawierają planery, a także specjalne kieszonki na karty i na dokumenty.

Równie popularne są etui wykonane ze skóry naturalnej. Wśród nich można wymienić przede wszystkim etui na długopisy, na okulary, na klucze, karty kredytowe i na dokumenty, choć klienci coraz chętniej sięgają po etui na krawaty, a nawet na szminki.

Pozostałe wyroby

Wśród pozostałych wyrobów należy wymienić przede wszystkim kosmetyczki, saszetki i paski. Można również znaleźć skórzane breloki, a także różne inne gadżety takie jak zawieszka do walizki, specjalne pudełka na karteczki, piersiówki obszyte skórą, a nawet kubki biurowe na długopisy, czy też organizery na biurko.

Cennik wyrobów skórzanych

Niestety, jak już wspominaliśmy wcześniej, wyroby skórzane nie należą do tanich. Zazwyczaj za dobrej jakości produkt musimy zapłacić od kilku do kilkunastu złotych. I tak przykładowo uniwersalna juchtowa torba to wydatek rzędu 300 złotych. Z kolei cena portfeli zarówno damskich jak i męskich rozpoczyna się w granicach 50 złotych, a kończy często na 200 złotych. Etui na długopisy zrobione ze skóry naturalnej można dostać w cenie od 15 do 50 złotych, zaś dobrej jakości pasek to wydatek między 50 a 100 złotych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać