Spektakle teatralne wprowadzają wiele pozytywów zarówno do życia dorosłych, jak i dzieci. Spędzanie czasu w tej formie nie tylko zacieśnia więzi, ale również przyczynia się do prawidłowego rozwoju oraz poznawania i rozbudowywania emocji. Stwierdzenie, że teatr uczy, rozwija i bawi jest jak najbardziej właściwe, dlatego nie powinno się odbierać tej możliwości dzieciom.

Wybór spektaklu bardzo ważny

Spośród repertuaru w Warszawie wybrać można przedstawienia interaktywne, podczas których aktorzy zachęcają publiczność, a więc przede wszystkim dzieci do aktywnego udziału w spektaklu. Zaangażowanie w postaci wykonywania poleceń aktorów, a nawet wyjście na scenie stanowi dla dziecka niezwykłą przygodę, pomaga również pokonać swoje lęki i bariery. Dodatkowo występy tego typu angażują wiele zmysłów dziecka, dzięki czemu pozwala mu doświadczyć czegoś zupełnie wyjątkowego i odmiennego od dotychczasowych form spędzania czasu.

Dla dzieci nieco starczych, które są już zaznajomione ze teatrem, więc nie stanowi dla nich nowości, będzie wybranie sztuk związanych z lekturami szkolnymi. To świetny sposób, by zainteresować młodego człowieka książką i zachęcić do jej przeczytania. Interpretacja dzieła może być niezwykle ciekawa i jednocześnie pozwoli lepiej zrozumieć sens i najważniejsze wątki lektury.

Co daje dziecku teatr?

Zabieranie dziecka do teatru daje wiele korzyści i rozwija wiele umiejętności. Jedną z nich są kompetencje społeczne. Oglądając spektakl wspólnie z innymi dziecko uczy się, jakie zachowania są nie na miejscu, a jakimi można wyrazić swoje emocje, na przykład zachwyt. Tajemnicą nie jest to, że teatr rozwija kreatywność oraz skłania do twórczego i szerszego myślenia. Ten proces wspomogą rozmowy z dzieckiem na temat obejrzanej sztuki, nazywanie emocji, jakie a oraz  opinia dziecka na jej temat. Dużą zaletą jest również wspólne spędzenie czasu w sposób, który zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka jest bardzo korzystny i stanowi świetną rozrywkę.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Warto przeczytać